„Luotužės“ dešimtmetis – gerbėjų ir bičiulių apsuptyje

LUOTUZE 1Rusnės moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“, kuriam vadovauja Aušra Šlažienė, paminėjo veiklos dešimtmetį.

Ansamblis jau seniai turi rajono aukščiausią kvalifikaciją A ir gauna Savivaldybės paramą veiklai vykdyti. Dabar Rusnės dainuojančios moterys kaupia patirtį aukštesniems įvertinimams ir Lietuvos vokalinių ansamblių konkursuose.

Į jubiliejinį koncertą žiūrovų susirinko nei daug, nei mažai – tiek, kiek telpa Rusnės laikinuose kultūros namuose – Salos etnokultūros ir informacijos centre. Koleges sveikinti sugužėjo dainininkės iš Juknaičių, Saugų, Šilutės, Klaipėdos ir kitur.

LUOTUZE 2A.Šlažienė kalbėjo, kad ansamblio gimimo iniciatoriumi galima vadinti tuometinį kultūros namų direktorių Simą Knapkį. Jis prieš 10 metų ėmė įkalbinėti ją Rusnėje suburti ir vokalinį ansamblį, nes šokančių ir vaidinančių rusniškių kolektyvų čia jau buvo net po kelis.

Pradžioje, pasak vadovės, bendraminčių dainuoti ant scenos buvo tik trys – keturios, bet per porą metų susibūrė ir visa dešimtis. Ansamblis buvo buriamas nelabai griežtai ieškant tik išskirtinių balsų – svarbu ir tai, kad dainininkės būtų sutariančios, įdomios bendrauti. Kolektyvo profesinė sudėtis įvairiausia: jame puikiais balsais sutaria laiškanešė ir pedagogė, verslininkė ir gydytoja. O kolektyvo organizaciniams ir ūkiniams reikalams spręsti ansamblietės prisijaukino net Rusnės seniūnę Dalią Drobnienę.

Vienas didžiausių „Luotužės“ pasiekimų – III laipsnio diplomas respublikiniame vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai“. Šis konkursas organizuojamas kas penkerius metus. Kitas rusniškių pamėgtas konkursas – kas dvejus metus Šilalėje vykstantis Lietuvos vokalinių ansamblių konkursas „Šilo aidai“, kuriame dalyvauja per 70 ansamblių iš visos Lietuvos.

Kaip jau buvo minėta, „Luotužė“ finansavimą gauna iš Savivaldybės Kultūrinės plėtros programos, o trūkstamų lėšų prasimano ir rengdama koncertus. Rusnėje yra nemažas kaimo turizmo sodybų, kuriose ilsisi svečių iš kitų rajonų ir net kitų kraštų. Jiems ansamblio moterys irgi koncertuoja.