Lydekų brakonieriai atsikratys 30 tūkst. litų

lydekosNeršiant lydekoms, Klaipėdos regiono aplinkosaugininkai įsisuko į darbų įkarštį – praėjusį savaitgalį jie išaiškino 20 žvejybos taisyklių pažeidimų. O brakonierių padaryta žala gamtai siekia beveik 36 tūkstančius litų.

Tarp aplinkosaugininkų sučiuptų brakonierių buvo ir mūsų krašto žuvis nelegaliai gaudyti pamėgę kelmiškiai. Atvykėliai čia darbavosi tinklais.

O sučiuptas klaipėdietis brakonierius elgėsi taip įžūliai, kad atsidūrė Šilutės policijos komisariate.

 Puola ne tik žuvis, bet ir pareigūnus

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos darbuotojai praėjusį savaitgalį  budėjo kartu su neetatiniais inspektoriais ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais.

Balandžio 27 dieną Šilutės rajono Klumbių polderiuose sulaikytas pilietis, kuris su spiningu gaudė lydekas per jų nerštą. Paaiškėjo, kad atvykėlis yra iš Klaipėdos ir iki sulaikant pareigūnams jau buvo sugavęs 12 lydekų.

Pažeidėjui gresia bauda iki 200 litų, o žala žuvų ištekliams įvertinta per 6 000 litų.

Kadangi pildant protokolą brakonierius įžūliai elgėsi ir keikėsi, jis buvo pristatytas į Šilutės rajono policijos komisariatą. Ten jam surašytas protokolas dar ir dėl nedidelio chuliganizmo. Už tai lydekų mėgėjui dar gresia ir nuo 100 iki 300 litų dydžio piniginė bauda arba administracinis areštas.

Brakonieriauja ir svečiai

Tą pačią dieną, nepraėjus nė valandai, ten pat sulaikytas dar vienas pažeidėjas su spiningu, kuris buvo sugavęs 3 lydekas. Žala žuvų ištekliams įvertinta 1600 litų, brakonieriui taip pat bus skirta administracinė bauda.

Balandžio 28 dieną Nemuno priešakinės deltos gamtiniame rezervate, kuriame draudžiama bet kokia veikla, sulaikyti trys atvykėliai iš Kelmės. Šie vyrai Skatulės upėje darbavosi su statomais tinklais.

Jie buvo sugavę 33 vnt. karšių, 3,5 kg karosų, 43,8 kg raudžių ir vieną lydeką. Žuvų ištekliams padaryta žala, kurią brakonieriai privalės atlyginti, siekia beveik 28 tūkst. litų. Jiems taip pat gresia ir administracinės baudos iki 1 000 litų. Iš žemaičių bus konfiskuota guminė valtis ir tinklai.

„Pasikartosiu: jei kas dar nežino, tai brakonieriams esame paskelbę negailestingą karą, o visų regionų aplinkosaugininkams esame liepę sustiprinti pažeidėjų prevenciją bei kontrolę. Jei kas nors mano, jog mūsų dėmesys silpnėja – labai apsirinka. Praktika rodo, kad brakonieriai, ypač piktybiniai, anksčiau ar vėliau vis tiek įkliūva mūsų pareigūnams“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Ministras: „Jei nemoka baudų, brakonieriai turi sėsti“

Kovojant su brakonieriais, Aplinkos ministerijoje prasidėjo diskusijos dėl galimybės taikyti jiems baudžiamąją atsakomybę.
„Vienas iš variantų – tie patys viešieji darbai. Siūlysime pataisas, kurios leistų skirti viešuosius darbus asmeniui be jo sutikimo. Kitas variantas – administracinio arešto už piktybinį baudų nemokėjimą įteisinimas. Gal bent žinojimas, kad nesumokėjus baudos teks pasėdėti, atgrasins pažeidėjus“, – teigia V.Mazuronis.

Aplinkos ministerijos vadovas tvirtina, jog taip pat svarstoma apie baudžiamosios atsakomybės įteisinimą už pasikartojančius brakonieriavimo atvejus, kilpų naudojimą, žvejybą tinkliniais įrankiais, žvejybą neršto metu, žvejybą saugomose teritorijose ir t.t.

„Turime eiti tokiu keliu, kuris duotų realius rezultatus ir išspręstų problemą. Esu tikras, jog būtent to iš mūsų tikisi visuomenė: sprendimų, kurie apsaugotų aplinką ir pažabotų pažeidėjus“, – sako ministras.