„M art“ galerijoje – kraštiečio Juozo Budraičio fotografijos magija

Juozas BudraitisUostamiesčio „M art“ meno galerijoje atidaryta kino, televizijos ir teatro aktoriaus, diplomato Juozo Budraičio fotografijos paroda „Sienos ir žmonės“ sutraukė nemažai smalsuolių. Vilniaus senamiestį daug metų fotografuojantis autorius svajoja įamžinti ir Klaipėdą, kurią vadina savo gimtuoju mieste.

Užfiksuoti senamiesčio mūrai

Fotografijų ciklas „Sienos ir žmonės“ – J. Budraičio kuriamas mitas apie Vilnių ir jo žmones. Pristatydamas šią parodą autorius pasakojo, kad jam niekada nerūpėjo tas nuotraukas kam nors rodyti, tiesiog klajodavo po senamiestį su fotoaparatu rankose ir ieškodavo savo jaunystės vietų.

„Vilnius smarkiai pasikeitęs, bet čia dar išliko žavingai apšepusių pastatų, kiemų, fasadų, jie atrodo kaip prieš pusšimtį metų. Čia laikas tarytum sustingęs. Žinau, kad tokie vaizdai greitai išnyks, todėl mėginu juos fiksuoti, bent šitaip išsaugoti juos savo atmintyje“, – kalbėjo J.Budraitis.

Fotografo akiratyje – ne vien tik laiko paliesta, tačiau praeities dvasia alsuojanti senoji architektūra. Prie apleistų namų sienų, kiemuose šmėžuoja laiko koridoriais keliaujančių žmonių siluetai, užfiksuotos jų šypsenos, žvilgsniai.

„Tai įžvalgaus ir dvasingo menininko kelionių po Vilniaus senamiestį dokumentika. J.Budraičio fotografijos – dramatiškai asmeniškos,  subtiliai atskleidžia jo prisijaukinto laiko švelnumą“, – pažymėjo „M art“ galerijos šeimininkė Virginija Martusevičienė.

J.Budraitį sveikino Klaipėdos dramos teatro aktorė Nijolė Sabulytė, tapytojas Edvardas Malinauskas, menotyrininkas Petras Šmitas. Uostamiesčio mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė įteikė dovaną – klaipėdiečio fotografo ir kraštotyrininko Kęstučio Demerecko naujausią knygą „Klaipėdos vaizdų albumas“.

Daugiau apie tai skaitykite Gedimino Pilaičio straipsnyje „„M art“ galerijoje – Juozo Budraičio fotografijos magija“.