M.Budraičio posmai – auksine pripažintoje grupės „Jonis“ dainoje

jonis auksine_dainaPrieš Velykas malonios staigmenos sulaukė šilutiškis renginių vedėjas, populiarių dainų tekstų autorius, poetas Marijus Budraitis. Muzikinio TV šou „Auksinė daina“ metu grupės „Jonis“ dainą „Baltas kelias į namus“, parašytą pagal M.Budraičio eiles, žiūrovai išrinko auksine šios grupės daina.

„Labai smagu ir netikėta. Tokius rinkimus vertinu kaip į smagų žaidimą, bet vis tiek malonu, kad ši daina nugalėjo. Mano kūryboje – tai viena svarbių pergalių“, – „Šilutės naujienoms“ sakė M.Budraitis.

„Jonis“ – bene garsiausia kantri muzikos grupė Lietuvoje. Ji išsiskiria ne tik savo muzikos stiliumi, bet ir naudojamais instrumentais. Pavyzdžiui, laidos „Auksinė daina“ filmavimo metu grupės muzikantai savo dainas atliko naudodami tokius įrankius kaip šaukštai, tarka ir net šašlykinė.

Penktadienio laidoje grupė „Jonis“ atliko dešimt populiariausių visų laikų savo dainų, o televizijos žiūrovams buvo suteikta galimybė balsuojant išrinkti auksinę – geriausią šios grupės dainą.budraitis marijus

„Aš neabejojau, kad laimės „Pirmas šienas“ („Ant tėvo dalgio ašmenų rasa žėrėdavo, menu…“), kadangi tai – „Jonio“ hitų hitas, nuo kurio prasidėjo jų kelias. Tačiau, dideliam mano nustebimui ir džiaugsmui, žiūrovai pripažino, kad visų laikų geriausia „Jonio“ daina yra „Baltas kelias į namus“.

Bet jeigu klaustumėte mano nuomonės, man gražiausia „Jonio“ daina yra „Pirmas šienas“, – įspūdžiais dalijosi M.Budraitis.

Pats Marijus laidos „Auksinė daina“ nematė, todėl kai šeštadienio rytą  jam pradėjo plaukti sveikinimo žinutės iš visos Lietuvos, labai nustebo. Pasveikino ir patys „Jonio“ įkūrėjai – broliai Trijoniai.

Šilutiškiui poetui, be abejo, malonu, kad prieš 20 metų jo parašyta daina „Baltas kelias į namus“ sulaukė tokios sėkmės. Jis sakė, kad internete yra matęs ne vieną šios dainos vaizdo klipą ir sveikinimų koncertuose ši daina ne kartą sukdavosi. Dauguma kaimo kapelų tą dainą dainuoja, persidaro, kuria vaizdo klipus. Anot šilutiškio, balsavimo rezultatus ir nulėmė, kad „Baltas kelias“ buvo plačiai ištransliuota.

M.Budraičiui džiugu, kad tarp dešimties populiariausių „Jonio“ dainų, parodytų laidoje „Auksinė daina“, buvo net dvi dainos, sukurtos pagal jo kūrybos eiles. Tai – „Šiaudinės kepurės“ ir „Baltas kelias“. „Jau daug metų bendradarbiauju su „Joniu“. Su jo muzikantais teko nemažai padirbėti – iš viso esu jiems parašęs 20 dainų tekstų“, – sako Marijus.