Macikų giraitė kertama teisėtai

MACIKAI 2Macikų gyvenvietės seniūnaitis Romualdas Jovaiša sunerimo, kai sulaukė nerimaujančių gyvenvietės kaimynų skambučių, jog plynai pjaunama vietos giraitė.

Šioje giraitėje auga medžiai, kuriuos sodino ir puoselėjo patys čia gyvenantys žmonės, dabar jau užaugęs pušų jaunuolynas. Seniūnaitis sunerimęs – ką atsakyti žmonėms?

Šilutės urėdija apie planuojamus kirtimus gyvenvietės teritorijoje nepranešė nei Šilutės seniūnijai, nei Macikų seniūnaičiui.

Pjauna medžius ir turi dokumentus

Macikų gyvenvietės vakarinėje pusėje, nuo pagrindinio kelio iki Šyšos upės pakrantės, visa giraitė išties virsta plyna kirtaviete. Penktadienį ten darbavosi mažiausiai keturios malkautojų komandos: žmonės kirto krūmus, jaunus ir jau suaugusius medžius, juos smulkino ir krovė į automobilių priekabas.

Kirtimų plotuose buvo matyti medžiai, paženklinti girininkų ženklais.

„Šilutės naujienos“ pakalbino kelis žmones, kurie, pašaliečio akimis vertinant, tarsi barbariškai niokoja jauną giraitę.
Žmonės aiškino, kad turi visus reikiamus Šilutės urėdijos dokumentus ir medžius pjauna teisėtai. Pjauna menkaverčius medžius – baltalksnius, ievas, gluosnius, palikdami tik urėdijos paženklintus uosius ir ąžuolus.

Visa nupjauta mediena, pasak medkirčių, tinkama tik malkoms. Jie džiaugiasi palankiu oru ir skuba atlikti darbus, kol nesugrįžo šlapdribos.MACIKAI 1

Pasak medkirčių, visa plynai iškirsti numatyta giraitė yra padalinta į 8 kirtavietes. Keturiose iš jų darbuojasi Macikuose gyvenantys žmonės, kitose – atvykę iš kitur. Giraitės dalyje, kur auga pušaitės, nėra jokių ženklinimų, leidžiančių kirsti.

Atsodins iš naujo

Šilutės girininkas Edvardas Dvylis patvirtino faktą, kad urėdija numatė giraitę atnaujinti vertingesniais medžiais – ąžuolais, juodalksniais. Yra miško projektas, urėdija leido mišką kirsti privatiems asmenims, nes jai pačiai tokius darbus daryti neracionalu. Giraitė – nedidelė, apjuosta griovių, yra daubų, todėl negalima panaudoti miškininkų technikos.

Pušaitėmis apsodintas plotas, pasak E.Dvylio, bus išsaugotas, jas sodino patys Macikų gyventojai, dar tuomet, kai giraitė nepriklausė Šilutės urėdijai. Netrukus pušeles reikės retinti, kad joms būtų lengviau augti.