Magiška data Šilutėje vestuvių antplūdžio nesukėlė

VESTUVES ERNESTAS MILANAPenktadienio vienuoliktukų derinys 2011-11-11 nesukėlė tuoktuvių ažiotažo, koks buvo 2007-07-07, kai Šilutėje tuokėsi apie trys dešimtys porų.

Magiškų vienuoliktukų dieną Šilutėje turėjo būti registruotos keturios santuokos, tačiau tą dieną susituokė tik trys poros: Ernestas Bauža ir Milana Skačkova, Antanas Jasaitis ir Vida Balčiauskytė bei Arūnas Petrauskas ir Kristina Ruplėnaitė.

Vienuoliktą valandą planavusi susituokti ketvirtoji pora persigalvojo ir į Metrikacijos skyrių iš viso neatvyko…

Klaipėdietis Ernestas ir šilutiškė Milana sakė, kad metų pradžioje – sausio 10 dieną – buvo trumpam grįžę iš Švedijos, kur dabar gyvena. Tą dieną padavė prašymus tuoktis Šilutėje būtent simbolinę vienuoliktukų dieną. Tačiau 11 valandos santuokos registracijai jaunavedžiams nepavyko užsirezervuoti, nes tą valandą jau buvo užsisakiusi kita pora.

Dabar, pasak Milanos, apmaudu, kad 11 valanda liko laisva, nes toji pora tuoktis neatvyko. Tačiau Milana ir jos išrinktasis Ernestas per daug datos nesureikšmina, jie tiki, kad meilė stipresnė už kokius nors kitus sutapimus.

Usėniškiai Antanas ir Vida tuoktis rengėsi ilgokai – net 10 metų. Per tą laiką net tris vaikučius sugyveno. Kai apsiprendė oficialiai sukurti šeimą ir Civilinės metrikacijos skyriuje padavė prašymus įregistruoti santuoką, net nepastebėjo, kad ji – su trijų vienuoliktukų deriniu.VESTUVES ANTANAS VIDA

Paklaustas, kodėl tiek ilgai svarstė registruoti santuoką, Antanas sakė, kad dėl pasirinktos gyvenimo draugės niekada neabejojo. Tik vestuvėms visuomet laiko pristigdavo. Vyras sakė esąs statybininkas ir jau penkti metai dirba Vokietijoje, Hamburge.

Buvusi pedagogė Vida dabar augina mažamečius vaikus namuose, Usėnuose. Moteris irgi nesureikšmina skaičių derinio įtakos šeimos laimei. Jos santuoka su Antanu jau patikrinta laiko ir jokie skaičiai šeimos gyvenimo nei pagerins, nei pablogins.

Santuokos datą lemia orai

Civilinės metrikacijos skyriaus vyr.specialistė Vida Rimeikienė pasakojo, kad jaunieji skaičių magijos išties nesureikšmina.

Magiškais devynetukais apipintą 2009 m. rugsėjo devintąją tuokėsi vos viena pora, o štai 2010 metų spalio 10 d. Mendelsono maršas nenuskambėjo nei vieniems jaunavedžiams.

„Natūralu, kad vestuvėms žmonės renkasi vasaros mėnesius, tad 2008 m. rugpjūčio 8 d. tuokėsi 13 porų. Be to, reikia atsižvelgti ir į tai, kad santuokos Civilinės metrikacijos skyriuje yra registruojamos tik penktadieniais ir šeštadieniais, tad kai kuriais metais simboliškos datos tiesiog nesutapo su santuokų registravimo dienomis“, – sakė V.Rimeikienė.