Magistrantūros studijų baigimą kraštietis Rolandas įprasmino įspūdinga kelione

Eicas 310 skrydžių per 23 dienas, aplankytos 5 šalys, daugybė miestų, išleista 700 eurų, kelionė įamžinta įdomiu vaizdo klipu. Taip trumpai būtų galima apibūdinti nutrūktgalvišką kraštiečio Rolando Eičo kelionę, į kurią jis leidosi lapkričio mėnesį.

„Kartą gyvenime kiekvienas turėtų padaryti ką nors beprotiška. Štai kodėl aš nusprendžiau pakeliauti ir aplankyti senus „Erasmus“ draugus. Ši svajonė pavirto 23 beprotiškomis dienomis“, – šalia kelionę įprasminančio vaizdo klipo rašo 25-erių metų Rolandas.

Pernai vasarą vaikinas baigė magistrantūros studijas Kauno technologijos universitete, šiuo metu jis dirba rimtą darbą. Rolando žodžiais sakant, ši kelionė buvo paskutinis jo pasispardymas prieš nusėdimą rimtesniam gyvenimui.

„Šilutės naujienoms“ Rolandą pavyko pačiupti vos kelioms dienoms sugrįžusį į gimtinę. Vaikinas laikraščio skaitytojams atvėrė bagažą parsivežtų įspūdžių, prisiminimų apie aplankytus draugus, nuotraukų.

Susidraugavo su užsieniečiais

R.Eičas su broliu dvyniu Ričardu ir dar dviem broliais užaugo Buikiškės kaime, Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje. Eicas

Degučiuose broliai dvyniai baigė devynias klases, vėliau mokėsi Vainuto gimnazijoje. Brandos atestatai spindėjo aukštais įvertinimais – Ričardas tais metais pateko tarp dešimties geriausių Šilutės rajono absolventų, o Rolandui iki geriausiųjų dešimtuko pritrūko labai nedaug.

Broliai dvyniai įstojo į Kauno technologijos universitetą, abu studijavo tą pačią specialybę. Kadangi gimnaziją vaikinai baigė aukštais balais, jie buvo apgyvendinti prestižiniame KTU bendrabutyje, kuriame apsistoja iš užsienio pagal studentų mainų programą „Erasmus“ atvykę jaunuoliai.

Gyvendamas šiame bendrabutyje Rolandas įgijo daug draugų iš kitų šalių. Daug jų susirado ir dalyvaudamas studentų atstovybės veikloje – jis padėdavo užsieniečiams susipažinti su universitetu, pats aktyviai dalyvaudavo jaunimo mainų projektuose.

Pernai vasarą broliai baigė magistro studijas. Ričardas pasiliko dirbti Kaune, o Rolandas pagal „Erasmus“ programą išvažiavo į Romą, kur keturis mėnesius atliko praktiką.

Lapkričio 1-ąją praktika Italijoje baigėsi ir įmonė nuo gruodžio 1 dienos Rolandui pasiūlė nuolatinį darbą naujai atidarytame padalinyje Vilniuje.

„Kažką įdomaus norėjosi nuveikti per tą atostogų mėnesį“, – šypteli vaikinas.

Kelionė kainavo 700 eurų

Eicas 4Italijoje Rolandas gyveno kartu su lėktuvų stiuardais, kurie jam daug pasakojo apie skrydžius, bilietų kainas, kaip ir kur reikia ieškoti pigesnių skrydžių. Išklausęs patarimų vaikinas suplanavo kelionę, per kurią ketino aplankyti studijų metais ir vėliau pažintus draugus iš Graikijos, Maroko, Portugalijos, Rumunijos.

Į visas šalis Rolandas skraidė iš Romos – pasak jo, iš to miesto yra gana pigu skraidyti. Pavyzdžiui į Graikiją jis nuskrido už 10 eurų, į Portugaliją – už 15 eurų. Visi 10 skrydžių jam atsiėjo 220 eurų. Kiekviename aplankytame mieste vaikinas išleisdavo dar apie 100 eurų, taigi visa kelionė jam kainavo apie 600-700 eurų.

Kadangi gyvendavo pas draugus, tai nereikėdavo mokėti už nakvynės vietą bei maistą. Muziejai, turai, lauktuvės artimiesiems – tai didžiausios Rolando kelionės išlaidos.

Graikijoje Rolandas aplankė draugę, su kuria prieš 4 metus kartu studijavo Kaune. Atėnuose jis praleido tris dienas.
Iš Graikijos kraštietis grįžo į Romą ir netrukus išskrido į Maroką. Taip sutapo, kad Romoje jis susipažino su vienu italu ir kalbant išaiškėjo, kad abu vaikinai tą pačią dieną skrenda į Maroką. Tad dieną Maroke Rolandas praleido su nauju draugu italu, o vėliau išvažiavo į dviejų dienų turą dykumon.

Nuo civilizacijos nutolusioje dykumoje vaikinas savo kailiu pajuto temperatūrų kaitą: dieną čia – 25, 30 laipsnių karščio, o naktį atvėsta iki 10 laipsnių šilumos. Didžiausią įspūdį jam paliko saulėlydžiai ir saulėtekiai.

Iš Maroko vėl grįžęs į Romą, po kelių valandų Rolandas išskrido į Rumuniją aplankyti draugo Davido, su kuriuo prieš metus kartu dirbo Amerikoje.

Davidas, norėdamas sutikti bičiulį iš Lietuvos, atvažiavo į šalies sostinę Bukareštą. Čia abu praleido dieną, vėliau apžiūrėjo Drakulos pilį, aplankė pagrindinius miestus, kartu praleido dar kelias dienas. „Buvo smagu susitikti su draugu, kurio nebuvau matęs metus“, – prisimena Rolandas.

Iš Rumunijos Rolandas vėl skrido į Romą, o iš Romos – į Lisaboną. Portugalijos sostinėje jis susitiko seną draugą ir su juo kartu praleido tris dienas.

Iš Lisabonos kraštietis skrido į Portugalijos Porto miestą, paskui važiavo į Bragą. Ten taip pat sutiko kelis draugus, kurie turi savo muzikos grupę. Kartu su portugalais draugais kraštietis pateko į didžiulį įspūdingą renginį, važiavo į kalnus, pamatė daug gražių šventyklų.

Iš anksto buvo suderinta, kad iš Bragos į Portą sugrįžusi Rolandą aplankyti atvažiuos draugas lietuvis Mantas, gyvenantis Barselonoje, ir brolis Ričardas. „Trise susitikome po ilgo laiko“, – apie tas kelias dienas prisimena Rolandas.

Visos aplankytos šalys Rolandui labai patiko, tik kultūrinį šoką patyrė Maroke, nes pamatė daug skurdo.

Svajoja nukeliauti į Pietų Ameriką

Rolando pomėgis – filmuoti, tad keliaudamas jis vežiojosi „Go pro“ kamerą. Nufilmavęs vieną, antrą, trečią sceną, vėliau lėktuve telefonu jis montuodavo įspūdingiausias kelionės akimirkas į vaizdo klipą.

Rolandas sako, kad kai keliauji vienas nesunku užmegzti naujas pažintis, norisi kažką užkalbinti. Todėl jis visur turi daugybę draugų.

Per 23 dienas vaikinas aplankė penkias šalis, tris naktis praleido oro uostuose. Kelionės tempas buvo tikrai didelis. Jis pripažįsta, kad nuovargį jautė, tačiau gera nuotaika, pozityvi energija neleisdavo blogai jaustis.

Ši kelionė Rolandui – ne pirmoji, į kurią jis leidosi vienas. Praėjusią vasarą jis praleido Amerikoje, kur dirbo pagal studentų „Work and travel“ programą. Šioje šalyje tris mėnesius dirbo, vieną mėnesį keliavo.

„Kadangi buvo paskutinė vasara, kai galėjau išvažiuoti pagal studentų programą, tai nusprendžiau daug keliauti“, – sako Rolandas. Tą vasarą jis apkeliavo visą Rytų pakrantę nuo Niujorko iki Majamio, o vėliau skrido į Vakarų pakrantę, kur pamatė Los Andželą, Las Vegasą, kanjonus.

Rolandas daug keliaudavo ir anksčiau. Prieš ketverius metus su draugu Mantu po Europą keliavo autostopais. Anot jo, tai buvo pirma rimtesnė kelionė. Jis sako, kad keliaujant tokiu būdu svarbiausia – saugumas, todėl svarbu nerizikuoti – jei jauti, kad kažkas gali būti ne taip, geriau nelipti į pakeleivingą automobilį.

Šioje kelionėje daugiausia nesklandumų kildavo, kai vienoje vietoje užstrigdavo 5-6 dienas, kartą vaikinai buvo ir pasiklydę.

„Visą kelionę kasdien patirdavome vieną blogą ir vieną gerą įvykį, tai kažkaip viskas susisumuodavo gerai“, – sako Rolandas.

Kai buvo Portugalijoje, vaikinas susipažino su brazilais. Jie jam papasakojo apie savo šalį, tad dabar jis svajoja nukeliauti į Pietų Ameriką.

Draugams pasakoja apie Lietuvą

Rolandas nepamiršta aplankyti ir gimtojo krašto – į Buikiškės kaimą jis grįžta kartą – du per mėnesį. Čia jo laukia tėvai Ramūnas ir Vilija, jaunėlis brolis, geri draugai.

Rolandas juokauja, kad savo tėvus jau įpratino prie kelionių, nes anksčiau jie į tai žiūrėjo gana skeptiškai.
Būdamas toli, labiausiai Rolandas pasiilgsta tėvų, gimtojo miestelio centro, krepšinio aikštelės, tvenkinio, nes mėgsta plaukioti.

Vaikinas sako, kad užsieniečių draugų dėka ir pats nemažai sužinojo apie Lietuvą, nes kai šie atvažiuoja jo aplankyti, apie Lietuvą norisi papasakoti ir parodyti kuo daugiau ir išsamiau.

Gyvendamas Italijoje draugams Rolandas buvo surengęs lietuvišką vakarą, gamino mūsų tradicinius patiekalus, nors pripažįsta, kad kulinaras iš jo – nekoks, pasakojo apie Lietuvą.

Rolando vaizdo klipas apie kelionę: