Warning: Undefined array key "is_rate_editable" in /home/silutesnau/domains/silutesnaujienos.lt/public_html/lt/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php on line 1303
Magnetinis rezonansas Klaipėdoje: tikrinkitės sveikatą saugiai ir efektyviai - Šilutės naujienos

Magnetinis rezonansas Klaipėdoje: tikrinkitės sveikatą saugiai ir efektyviai

 

affideaSveikata – tai mūsų geros fizinės savijautos ir emocinės būklės garantas. Dar sakoma, jog tik sveikam kūne gali gyvuoti sveika siela. Todėl rūpinimasis savo sveikata mus skatina domėtis tiek laiko patikrintais, tiek naujais sveikatos patikros metodais. Vienas tokių – magnetinis rezonansas. Šis tyrimas pasaulyje pradėtas taikyti prieš keliasdešimt metų, o Lietuvoje prieš dešimtmetį ir su kiekvienais metais tampa vis populiaresnis.

Kam naudojamas magnetinis rezonansas? Šis tyrimų būdas pasitelkiamas organizmo darinių atvaizdavimui ir jų patologinių pokyčių nustatymui. Magnetinio rezonanso prietaisai naudoja radijo bangas ir magnetinius laukus, kurių pagalba gaunamas tikslus vidaus organų vaizdas. Šie prietaisai yra saugūs ir patogūs bei leidžia maksimaliai tiksliai diagnozuoti sveikatos problemas. Magnetinis rezonansas dar dažnai vadinamas magnetinio rezonanso tomografija arba trumpiniu MRT.

MRT tiksliai pritaikyta atlikti galvos smegenų, stuburo, sanarių, krūtų, pilvo, dubens ir kt. organų tyrimus. Dažnai pasientai užduoda klausimą: ar šis tyrimas yra saugus? Pajūrio medikai skuba užtikrinti, jog magnetinis rezonansas Klaipėdoje, kaip ir bet kuriame kitame Lietuvos mieste neturi kenksmingo jonizuojančios spinduliuotės poveikio žmogaus organizmui. Tai visiškai neskausminga procedūra ir nesukelia jokių kitų žinomų šalutinių poveikių. Pacientus, turinčius uždarų erdvių baimę, medikai ramina, jog prietaise įmontuota pompa bet kuriuo momentu leis sustabdyti tyrimo procesą. Tereikia tik paspausti ją. Tokiu atveju pasiūloma alternatyva – atviro tipo MRT.

Tyrimo metu pacientui reikia atsigulti ant medicininio pagalvėlėmis iškloto stalo. Į rankas paduodama pompa, kurią paspaudus, išsikviesite tyrimą atliekantį technologą. Gali šiek tiek trikdyti skenavimo metu girdimi garsai, tačiau dar prieš procedūrą technologas perspės apie juos. Siekiant tuos garsus sušvelninti ant ausų uždedamos ausinės. Gali būti panaudojami ir vienkartiniai ausų kamšteliai. Pagrindinė sąlyga, keliama pacientui, ta, jog tyrimo metu reikia ramiai gulėti, nes tik taip išgaunamas tinkamas vaizdas.

Egzistuoja keletas sąlygų, kurioms esant, MRT neatliekama. Tai:

  • Organizme yra širdies stimuliatorius, poodinis defibriliatorius, dirbtiniai širdies vožtuvai.
  • Kraujagyslių, ausų, akių ar bet kokie metaliniai implantai.
  • Nėštumas (pirmos 12 sav.).
  • Morfijaus, insulino ar kitų vaistų pompos.

Prieš kiekvieną tyrimą medikai paprašys užpildyti parengtą klausimyną, kuris padės nustatyti bet kokias galimas rizikas jūsų organizmui.