Maistą iš šaldytuvo vogė kaimynas

saldytuvasSausio mėnesį Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjai teko išgirsti neeilinę istoriją.
Moteris teisme skundėsi, kad gegužės mėnesį iš jos buto paslaptingai pradėjo dingti maistas. Lyg burtų lazdele pamojus, iš šaldytuvo pranykdavo paštetas, dešrelės, dešra, duona, mėsa ir kiti produktai.

Kur dingdavo maistas paaiškėjo tik tada, kai nukentėjusioji vagišių – savo kaimyną – užklupo nusikaltimo vietoje.
Maisto produktus vogusiam P.K. teismas skyrė 12 mėnesių laisvės apribojimą, įpareigojant neatlygintinai išdirbti 40 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose.

Vieną rytą nukentėjusioji J.M.P. pasigedo buto rakto, kurį buvo palikusi kieme, ant kelmo, už gyvenamojo namo. Kaip vėliau išaiškėjo raktą paėmė pro šalį ėjęs kaimynas P.K.

Raktą pasisavinęs vyras atrakindavo svetimo buto duris ir skubėdavo prie šaldytuvo. Praėjus kelioms dienoms praalkęs vyras vėl darydavo tą patį – atsirakindavo kaimynės buto duris ir ištuštindavo šaldytuvą. Bet kartą maisto vagis atėjo „nelaiku” – šeimininkei esant namuose.

Moteris išgirdo kažką skambinant į buto duris ir pažiūrėjusi per durų akutę pamatė, kad už durų – kaimynas P.K.
J.M.P. specialiai durų neatidarė ir pasislėpė.

Klasta išaiškėjo tada, kai kaimynas vogtu raktu pradėjo rakinti jos buto duris. Neįtardamas, kad šeimininkė yra name, jis įėjo į butą.

Vos tik supratęs, kad yra pričiuptas nusikaltimo vietoje, pasileido bėgti.

Moteris, gudrumu išsiaiškinusi maisto dingimo priežastį, bandė vytis vagiliaujantį kaimyną, tačiau P.K. nuo jos paspruko.
J.M.P. turėjo keistis durų spyną, už kurią sumokėjo 28,96 Eur (100 Lt). Moteriai iš viso buvo padaryta 57,34 Eur (198 Lt) turtinė žala ir 57,92 Eur (200 Lt) moralinė žala.

Teismo posėdžio metu nukentėjusioji patvirtino, kad visą žalą jai P.K. atlygino, ji jam atleido ir prašo nebausti.

Teisiamasis prisipažino vogęs kaimynės maistą, nukentėjusiajai žalą atlygino, atsiprašė ir labai gailisi dėl padarytų nusikaltimų.

Teismas atsižvelgė į tai, kad teisiamasis vogė nedidelės vertės turtą, atlygino kaimynei padarytus nuostolius, atsiprašė ir gailisi, todėl jam skyrė 12 mėnesių laisvės apribojimą, įpareigojant neatlygintinai išdirbti 40 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.