Maištas Kaimo reikalų komitete – pirmininkas neišrinktas

KAIMO KOM 1Valdančiosios koalicijos lyderis, savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis patyrė pirmąją nesėkmę, kuri iliustruoja, kad jo valdžia Taryboje – ne begalinė. Teritorijų ir kaimo reikalų komitete meras siūlė skirti komiteto pirmininku Darbo partijos atstovą Tomą Budrikį ir patyrė fiasko. Kandidatas į pirmininkus nesurinko daugumos komiteto narių balsų.


Pritrūko balsų

Komiteto pirmininko pavaduotoja, be didelių kliūčių, mero teikimu buvo išrinkta valstiečių – žaliųjų sąjungos politikė Genovaitė Kimbrienė, kuriai ir teko vesti pirmąjį komiteto posėdį.

Savivaldybės sekretoriui Andriui Jurkui perskaičius mero potvarkį, kad komiteto pirmininku siūloma skirti T.Budrikį, opozicijos politikai – liberalas Vidas Gečas ir konservatorius Arūnas Kurlianskas akivaizdžiai stebėjosi, kodėl valdančioji koalicija, turėdama tokį žinomą kaimo reikalų specialistą kaip socialdemokratas Alfredas Stasys Nausėda, komitetui vadovauti siūlo tik kojas savivaldoje apšilusiam vieninteliam Darbo partijos savivaldybės Taryboje atstovui T.Budrikiui.

Renkant pirmininką posėdyje nedalyvavo vienas valdančiosios koalicijos narys – partijos Tvarka ir teisingumas politikas Vaidas Bendaravičius.

Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad už mero pasiūlytą komiteto pirmininką balsavo tik… pats T.Budrikis ir valstiečių – žaliųjų atstovė G.Kimbrienė.

Prieš T.Budrikį balsavo V.Gečas ir A.Kurlianskas, o valdančiosios koalicijos politikas, socialdemokratas A.S.Nausėda tiesiog susilaikė.

Komitete neišrinkus pirmininko, vadovauti posėdžiui buvo patikėta pirmininko pavaduotojai G.Kimbrienei.

Posėdyje svarstyti 9 savivaldybės administracijos paruošti klausimai. Tačiau administracijos specialistams teko įsitikinti, kad ir tiek nedaug klausimų nagrinėjant šiame komitete atmosfera įkaista. Tikriausia bus karšta ir kituose posėdžiuose, nes dauguma komiteto narių – kaimo reikalų srities specialistai: du veterinarijos gydytojai, miškų urėdas ir net porą dešimtmečių Savivaldybės Kaimo reikalų skyriui vadovavęs ir tvirtai kaimo žmonių ineresus ginantis A.S.Nausėda.

Tarybos sekretorius A.Jurkus „Šilutės naujienoms“ sakė, kad komiteto pirmininko rinkimai bus pakartoti kitame komiteto posėdyje. Jo nuomone, dalyvaujant posėdyje visiems valdančiosios koalicijos nariams tikėtina, kad už mero pasiūlytą pirmininką balsuos dauguma komiteto narių.

Kodėl nerinko?

Socialdemokratas A.S.Nausėda „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jis yra apsisprendęs nepritarti skirti Darbo partijos atstovą T.Budrikį komiteto pirmininku ne dėl kokių nors jo asmeninių kompetencijos trūkumų. Tikslesnės priežasties A.S.Nausėda atskleisti nenorėjo.

Liberalas V.Gečas sakė esąs tikrai nusivylęs savivaldybės mero V.Laurinaičio sprendimu Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininku siūlyti T.Budrikį, kuris savo patirtimi ir žiniomis šioje srityje smarkiai nusileidžia socialdemokratui A.S.Nausėdai. Pasak V.Gečo, savivaldybės meras turėjo vertinti ir savivaldybės žmonių pasitikėjimą, išreikštą A.S.Nausėdai (ypač – kaimiškosios rajono dalies rinkėjų), savivaldos rinkimų metu.

„Negi meras jaučia nuoskaudą, kad A.S.Nausėda savo rėmėjus ragino balsuoti ne už pretendentą į merus V.Laurinaitį, bet už jo pagrindinį konkurentą A.Jaką?“, – svarstė V.Gečas.

A.Kurlianskas nėra įsitikinęs, jog darbietis T.Budrikis Taryboje dirbs savarankiškai, nepriklausydamas nuo savo partijos skyriaus pirmininko, verslininko S.Stankevičiaus nuomonės. Pasak A.Kurliansko, norėtųsi, kad Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto darbas susikoncentruotų ties sprendimais kaimo žmonių gyvenimui gerinti, o ne komercinių sklypų formavimu ir parceliavimu.