„Maisto banko“ akcija: aukojančių mažiau, bet parama tokia pat didelė

Miasto bankasŠilutiškių širdys – geros ir plačios, savojo krašto varguoliams jie aukoja daug. Tokią išvadą po savaitgalį vykusios jubiliejinės – 20-osios „Maisto banko“ akcijos daro „Maisto banko“ Klaipėdos padalinio darbuotojai.

Kaip jau seniai tapo tradicija, Šilutėje aukų laukiančius neįgaliuosius ir labdaringų organizacijų darbuotojus bei priklausomybių atsikratyti bandančius žmones priėmė penki didieji prekybos centrai.

Mažiau aukotojų dovanojo tiek pat produktų

Klaipėdos padalinio vadovas Raimondas Danupas „Šilutės naujienoms“ apibendrino akcijos metu surinktos paramos duomenis.
Pasak R.Danupo, šios akcijos rezultatai mūsų mieste labai panašūs ir į pavasarinės, ir į praėjusio rudens akcijų rezultatus.

Keturioms aukotojų laukusioms organizacijoms iš viso nupirkta 4622 vienetai produktų apytikriai už 4200 eurų. Ir šįkart populiariausias aukojamas produktas buvo makaronai.

Įdomu tai, kad aukotojų šįkart sulaukta mažiau – suskaičiuoti 1109 aukojimai. Pavasarinės akcijos metu aukojo 1781 šilutiškis, o praėjusio rudens akcijos metu – 1711 žmonių. Bet ir tuomet, ir šįkart paaukotų produktų kiekis ir vertė labai panašūs.

„Taigi nors savaitgalį jūsų mieste sulaukta tik apie 65 proc. ankstesniųjų aukotojų, bet visi jie buvo dosnesni – pirko daugiau produktų“, – sakė R.Danupas.

Suaukotų produktų kiekiai, jų vertė ir svoriai vakar buvo dar tikslinami. Produktus iki Kalėdų švenčių planuojama išdalinti organizacijų nariams arba tiems, kas pagalbos kreipsis tiesiogiai į „Maisto banką“.

Ypač dosnus buvo jaunimas

Ir penktadienį, ir šeštadienį Lietuvininkų g. esančiame „Maxima“ prekybos centre aukotojus pasitiko Šilutės neįgaliųjų draugijos nariai. Jiems pirkėjai šįkart iš viso paaukojo 1236 vienetus įvairių ilgai negendančių maisto produktų.

„Šios akcijos metu pastebėjome, jog ypač dosnūs buvo jauni žmonės. Nežinia, ar jie vietiniai, ar tiek jų iš užsienių sugrįžo, bet jaunimas ypač daug aukojo“, – sakė poskyrio vadovė Laimutė Dulkytė.

H.Šojaus g. esančioje „Maximoje“ penktadienį budėjo evangelikų liuteronų labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ savanoriai, jiems talkino būrelis M.Jankaus pagrindinės mokyklos moksleivių. „Norime ir jaunimą mokyti gerumo, mokyti už jį padėkoti“, – sakė šios organizacijos vadovė Astrita Liepienė.

Sandoriečių globojamiems vaikams ir dideliam būriui remiamų senų žmonių paaukota 247 produktų vienetai.

Ir šioje, ir Lietuvininkų g. esančioje „IKI“ parduotuvėje aukotojų abi dienas laukė reabilitacijos centro „Taikos kelias“ gyventojai, kuriems iš viso šilutiškiai dovanojo 989 produktų vienetus.

Kiti du miesto „IKI“ prekybos centrai, esantys Dariaus ir Girėno bei H.Šojaus gatvėse – penktadienį ir šeštadienį priėmė reabilitacijos centro „Gabrielius“ gyventojus. Jiems iš viso nupirkta 2150 vienetų produktų.

Pirko ir saldumynų

Jubiliejinė „Maisto banko“ akcija dideliu dosnumu išsiskyrė visoje Lietuvoje. Sekmadienio ryto duomenimis, savaitgalį apsipirkdami Lietuvos geradariai paaukojo maisto už 329 tūkst. eurų. Tai – antras geriausias visų laikų „Maisto banko“ akcijos rezultatus.

406 šalies parduotuvėse nepasiturintiems maisto paaukoti prašę savanoriai per dvi dienas surinko 372 tūkstančius vienetų įvairių ilgai negendančių maisto produktų. Nors tradiciškai dažniau aukotos kruopos, makaronai, miltai, geradariai labdarai kiek daugiau nupirko sausų pusryčių, arbatos, šokolado ir kavos.

Akcijos organizatoriai suskaičiavo, kad labdarai maisto aukojo 136 tūkstančiai žmonių, vidutiniškai tam išleidę apie 2,5 euro.