„Maisto banko“ akcija Šilutėje – net ketvirtadaliu skurdesnė už pernykštę

DSCF4205Penktadienį ir šeštadienį vėl surengta priešvelykinė „Maisto banko“ akcija. Stebina tai, kad iki šiol kasmet vis augę pirkimų skurstantiesiems mastai staiga išsisėmė – Šilutėje šiemetinė akcija buvo žymiai skurdesnė nei pernykštė pavasarinė.

Skaičiai – ketvirtadaliu menkesni

„Maisto banko“ Klaipėdos padalinio vadovas Raimondas Danupas sakė, kad Šilutėje, kaip jau įprasta, akcijoje dalyvavo 4 organizacijos ir 5 prekybos centrai. Iš viso mūsų mieste aukota 1336 kartus, preliminariais duomenimis, skurdžiai besiverčiantiems nupirkta 3635 vienetai ilgai negendančių produktų, kurių bendra vertė – 3342 eurai.
Pernykštės pavasarinės akcijos rezultatai buvo maždaug ketvirtadaliu geresni: tuomet buvo užfiksuotas 1781 aukojimas, buvo nupirkta 4610 vienetų produktų, kurių vertė siekė 4024 eurus.

Šilutėje, H.Šojaus g. esančiame IKI prekybos centre aukotojų laukusiems reabilitacijos centro „Gabrielius“ vyrams, pirminiais duomenimis, suaukota 387 produktų vienetai už 342 eurus.

To paties centro bendruomenę priėmė ir Dariaus ir Girėno g. esantis IKI prekybos centras, čia suaukota 1270 produktų vienetų, kurių vertė – 1160 eurų.

Šilutės neįgalieji aukotojų kaskart laukia Lietuvininkų g.esančiame „Maxima“ prekybos centre. Ir šįkart jiems suaukota 936 produktų vienetai už 867 eurus.

Mažasis „Maxima“ prekybos centras penktadienio popietę priėmė evangelikų liuteronų labdaros organizacijos „Sandora“ narius. Jiems nupirkta 240 produktų vienetų už maždaug 215 eurų.

Toje pat parduotuvėje šeštadienį matėme reabilitacijos centro „Taikos kelias“ vyrus, kuriems šilutiškiai dovanojo 335 vienetus produktų, kainuojančių 314 eurų. Šio centro narius abi dienas buvo galima pamatyti ir Lietuvininkų g. esančiame IKI prekybos centre, kur jiems paaukota dar 468 produktai už 444 eurus.

Laukia konkretesnės informacijos

R.Danupas svarstė, jog gal ir šilutiškius, kaip buvo skelbiama respublikinėje spaudoje, nuo parduotuvių lankymo bus atbaidęs prastas oras. Tačiau klaipėdietį patikinome, kad Šilutėje oras visai nebuvo prastas, tad akcijos rezultatų prastėjimo priežastys, matyt, bus kitos.

Ką Klaipėdos padalinio vadovas mano apie viešojoje erdvėje prieš kurį laiką pasklidusią informaciją apie neva ne visai skaidrų vargšams suaukojamų produktų dalijimą? R.Danupas sakė, kad ir Klaipėdos padalinyje sulaukiama įvairios informacijos, neretai – ir skundų apie tai, kad maisto produktai ne visada atitenka tiems, kam labiausiai jų reikia.

Tačiau paprašius informatorių patikslinti vietą, pavardes ar kitus faktus, dažniausiai jie dingsta kaip į vandenį.
Pasak R.Danupo, yra saugiklių, kuriais stengiamasi užtikrinti produktų dalijimo skaidrumą: rengiamos ataskaitos, vyksta produktus gaunančių organizacijų patikrinimai, jų gavę žmonės tai patvirtina savo parašais ir t.t.

„Jaučiame atsakomybę ir stengiamės dirbti maksimaliai skaidriai, bet nuomonių visada yra visokių. Visada laukiame žmonių atsiliepimų ar telefonu, ar elektroniniu paštu, bet tikimės ne kažkur girdėtų nepatvirtintų faktų, o konkretumo“, – sakė R.Danupas.

Republikinė spauda praneša, kad iš viso Lietuvoje „Maisto banko“ akcijos savanoriams per savaitgalį perduota 326 tūkstančiai įvairių ilgai negendančių maisto produktų. Šios paramos vertė – daugiau nei 304 tūkst. eurų.

Šie „Maisto banko“ akcijos rezultatai dar nėra galutiniai, juos rengiant dar trūko pranešimų iš keleto parduotuvių.

Be to, vėliau bus pridėtos ir aukos, gautos skambinant trumpuoju telefono numeriu 1343 ir parduotuvėse „Maxima“ aukojant brūkšniniu kodu pažymėtomis skrajutėmis. Nepasiturinčiųjų maitinimui visą kovą aukos ir bendrovės „Viena sąskaita“ klientai.