„Maisto banko“ akcija Šilutėje: šįkart džiaugsis kintiškiai

Savaitgalį ir Šilutėje vyko „Maisto banko“ akcija, kurios metu suaukoti maisto produktai pasieks nepasiturinčius gyventojus visose seniūnijose.

Kintų seniūnijos atstovai aukotojų šiemet laukė naujausioje Šilutės „Maximoje“.

Pirmoji šioje akcijoje startavo Kintų seniūnija, kaip „Maisto banko“ partnerė. Naujausioje prekybos centro „Maxima“ parduotuvėje pirkėjus pasitiko ir informacinius lapelius apie tai, ką galima aukoti dalijo Kintų seniūnijos socialinio darbo organizatorė, akcijos koordinatorė Jūratė Jakienė, seniūnas Antanas Kližentis, kiti darbuotojai. Akcijoje dalyvavo ir surinkti bei surūšiuoti suaukotus produktus talkino savanoriai iš „Šilutės baldų“ įmonės.

Pradžiugins sunkiai besiverčiančius

Apie akciją paklaustas Kintų seniūnas A. Kližentis sakė, jog džiaugiasi, kad artėjant metų pabaigai, kai vėsta orai, slegia ne tik emocinis, bet ir materialinis nepriteklius, gyventojus pasieks ilgo vartojimo būtiniausi maisto produktai ir higienos prekės. Tai tikrai bent kiek palengvins žmonių būtį.
Akcijos metu užėję pirkėjai buvo kviečiami paaukoti produktų, kurių sąrašas išvardintas lankstinukuose.

Vėliau, skaičiuojant suaukotus produktus, buvo tikrai kuo pasidžiaugti. Per praėjusio savaitgalio dviejų dienų akciją kintiškiams suaukota daugiausia makaronų, toliau užregistruotų maisto produktų lentelėje pagal gausą išsirikiavo įvairios kruopos, cukrus, aliejus, miltai, sausi pusryčiai, sausainiai, kavos ir arbatos pakuotės, sultiniai bei kiti ilgai negendantys produktai ir higienos prekės.

Šie produktai bus išdalinti per 4 mėnesius ir pasieks tuos Kintų seniūnijos gyventojus, kurie patenka į ant skurdo ribos gyvenančiųjų sąrašus. Tai yra gyventojai, kurie negauna socialinės pašalpos, nes jų pajamos viršija vos vieną ar kelis eurus jai gauti.

Ateityje tokios „Maisto banko“ akcijos bus rengiamos ir kitoms seniūnijoms.

Paramą maistu dalins dar 2 kartus

Nuo spalio 19 d. nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiemet jau penktoji pagalba maisto produktais. Maistas nepasiturintiems šiemet jau dalintas vasario, balandžio, birželio ir rugpjūčio mėnesiais, dar bus dalijamas ir gruodį.

Šio dalijimo metu sunkiau besiverčiančius gyventojus pasieks 11 produktų krepšelis, kuriame bus avižų košė su džiovintais vaisiais, ryžiai, makaronai, miltai, kiaulienos ir vištienos konservai, sterilizuotas pienas, cukrus, šiupininė sriuba, konservuoti žalieji žirneliai, sutirštintas pienas. Saugant gavėjus ir paramą dalijančius savanorius produktai bus iš anksto supakuoti.

Spalį iš viso Lietuvoje paramos maisto produktais sulauks apie 186 tūkstančiai nepasiturinčiųjų.
Maisto produktus gali gauti gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam šeimos nariui neviršija 192 eurų per mėnesį. Esant objektyvioms priežastims parama gali būti skirta ir kai pajamos viršija 192 eurus per mėnesį. Išimties atvejus nusistato kiekviena savivaldybė.