„Maisto banko“ akcija: šilutiškiai paaukojo už beveik 6000 eurų

Savaitgalį ir šilutiškiai prisijungė prie visuotinės rudeninės „Maisto banko“ akcijos. Šįkart buvo galima aukoti ne tik tradiciškai kasmet akcijoje dalyvaujančioms organizacijoms, bet ir Saugų seniūnijos nepasiturintiesiems.

Saugų seniūnijos gyventojams aukas rinko seniūnas A. Stonis, jam talkino Vilkyčių moksleivės Darija ir Skaistė.

„Maisto banko“ Klaipėdos padalinio vadovas Raimondas Danupas sakė, kad akcijoje Šilutėje šįkart iš viso dirbo 81 savanoris. Šilutiškiai aukojo 1559 kartus, paaukota 5338 vienetai produktų, kurių preliminari vertė 5684 eurai. R. Danupas visiems savanoriams perdavė nuoširdžią padėką.

Be akcijoje jau seniai dalyvaujančių prekybos centrų, šįkart dalyvavo ir prekybos centras „Lidl“. Čia aukas rinko Savivaldybės socialinės paramos skyrius ir Saugų seniūnijos atstovai. Pastariesiems atstovavo tik seniūnas Arvydas Stonis ir dvi Vilkyčių mokyklos moksleivės Darija ir Skaistė, čia dirbę abu pusdienius.

Seniūnas pasakojo, kad šilutiškiai aukojo noriai, nereta šeima atnešdavo ir į aukų rinkėjų vežimėlį įdėdavo visą maišelį produktų. Iš viso saugiškiams aukota 363 kartus, suaukota apie 1200 vienetų produktų. „Buvo matyti, kad kai kurie aukotojai ir patys gyvena ne itin pasiturinčiai. Esame labai dėkingi visiems už jų gerumą“, – sakė A. Stonis.

„Tokios akcijos labai reikalingos, nes paaukoti maisto produktai yra išdalijami labiausiai nepasiturintiems žmonėms ir šeimoms, kuriems ši parama labai reikalinga. Be to, dalis produktų bus palikta kaip rezervas padėti krizių ištiktoms šeimoms“, – sakė Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Kiekvieną kartą dalyvauti akcijoje pasiūloma vis kitai seniūnijai. Praėjusių metų pavasarinėje akcijoje aukas rinko naumiestiškiai, jiems buvo suaukota 1497 vienetai maisto produktų. Pernai rudenį akcijoje dalyvavo 16 Vainuto seniūnijos savanorių, jie surinko 1823 vienetus produktų ir higienos prekių.

Šių metų pavasario akcija neįvyko dėl prasidėjusio karantino, o rudeninė ir vėl organizuota kartu su UAB „Malsena plius“. Projektas pavadintas „Kaupti mažiau, dalintis“. Jo metu visi Lietuvos žmonės buvo kviesti dalintis po karantino likusiais ilgo galiojimo maisto produktais su tais, kuriems jų reikia labiausiai.