„Maisto banko“ pavasarinė akcija: skaičiai kuklesni nei rudenį

Šilutėje gegužės 7 – 8 dienomis vyko pavasarinė „Maisto banko“ akcija. Jos metu pamariškiai ilgo galiojimo maisto produktų mažas pajamas turintiems žmonėms aukojo jau mažiau, nei pernai rudenį.

Pavasarinėje „Maisto banko“ akcijoje Šilutėje dirbo 82 savanoriai.

Suaukota mažiau nei rudenį

„Maisto banko“ akcija vyko penkiose vietose: Savivaldybės socialinės paramos skyrius ir Katyčių seniūnija savanoriavo didžiojoje „Maximoje“, Šilutės socialinių paslaugų centras – kitoje „Maximoje“ miesto centre, Šilutės krizių, pagalbos ir informacijos centras aukotojų laukė H. Šojaus g. esančioje „Iki“ parduotuvėje, reabilitacijos centro „Gabrielius“ gyventojai – LIDL prekybos centre, VšĮ „Taikos kelias“ – IKI prekybos centre.

„Maisto banko“ Klaipėdos padalinio vadovas Raimondas Danupas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad preliminariai Šilutės pirkėjai paaukojo 3707 vnt. maisto produktų ir higienos prekių už maždaug 3580 eurų.

Iš viso aukota 1281 kartą, o vienas aukotojas vidutiniškai nupirko prekių už 2,86 Eur. Dažniausiai aukota makaronų, kruopų, cukraus. Šilutėje dirbo 82 savanoriai.

Pernykštės rudens akcijos metu skaičiai buvo didesni. Tuomet preliminariai suaukota 5338 vnt. produktų ir prekių už maždaug 5684 Eur sumą. Iš viso rudenį būta 1558 aukojimų.

Didžiojoje „Maximoje“ – katytiškiai

Didžiojoje „Maximoje“ akciją koordinavo Neringa Petrovienė, Katyčių seniūnijos socialinio darbo organizatorė, šiemet akcijoje dalyvavusi pirmą kartą. Dvi dienas trukusioje akcijoje trimis pamainomis dalyvavo 15 savanorių iš Katyčių seniūnijos. Paaukoti mažas pajamas turintiems gyventojams čia susirinko ir rajono savivaldybės atstovai.

Kasmetinės akcijos planus ir vėl pakoregavo karantinas. Pasak N. Petrovienės, savanoriai buvo informuoti, kad jų turi būti kuo mažiau, taip pat buvo įspėti, kad turėtų stebėti ar aukotojai nesibūriuoja. Praėjusių metų rudens „Maisto banko“ akcijoje dalyvavo Saugų seniūnija. Parduotuvėje LIDL tuomet buvo surinkta 1212 vnt. įvairių maisto produktų ir higienos prekių. Surinkti produktai išdalinti Saugų seniūnijos nepasiturintiems gyventojams.

Šiemet akcijos metu didžiojoje „Maximoje“ surinkta 829 vnt. įvairių maisto produktų. Surinktas maistas atiteks Katyčių seniūnijos socialinių organizacijų globojamiems žmonėms – neįgaliesiems, daugiavaikėms šeimoms, senjorams, bedarbiams, vienišoms vaikus auginančioms motinoms.
Maistą katytiškiams paaukojo 267 pamariškiai. Pasak N. Petrovienės, nuotaikų ir nuomonių akcijos metu būta visokių. Buvo geranoriškų ir nuotaikingų, bet buvo ir pasipiktinusių. „Kiek čia galime aukoti“, – išrėžė vienas pirkėjas.