Mamuto dantis sudomino vaikus ir TV3 žinias

DSC 0279Laikraščio balandžio 1-osios numeryje rašėme, kad Vainuto seniūnijos Balčių kaime gyvenantys tautodailininkai Angelė ir Vytautas Raukčiai savo Margučių muziejuje turi mamuto dantį.

Kad neliktų abejojančiųjų, jog faktas tikras, spausdinome ir nuotrauką, kurioje užfiksuota, kad tą relikviją rankoje laiko pats Vytautas.

Be to, viešinome ir Raukčių kvietimą aplankyti jų sodybą ir savomis akimis pamatyti keliolikos tūkstančių metų amžiaus dantuką…

Šiandien dar kartą patikiname: ši informacija buvo TIESA, o ne balandžio 1-osios pokštas, tad tiems, kas ja nepatikėjo arba patingėjo pasinaudoti tautodailininkų šeimos kvietimu, dabar belieka graužtis pirštus – dantis išvažiavo į Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejų moksliniams tyrimams.

Apie mamutus surinko daug informacijos

Redakcijoje apsilankę Angelė ir Vytautas pasakojo, jog Kintų seniūnijos Kiškių kaime gyvenantis Vytauto dėdė Arūnas Rimkus praėjusią vasarą pirko žvyrą iš Gargždų karjero, iš ten jam buvo atvežtos kelios priekabos žvyro.

Kuomet ūkininkas pradėjo tą žvyrą sijoti, tada ir atrado įspūdingą radinį. Pradžioje vyras manė, kad tai tiesiog įdomios formos akmuo. Bet pamatęs smailiojoje jo dalyje mažytę skylutę, kartu su Raukčiais pradėjo svarstyti, kad tai galėtų būti kokio žvėries dantis, o toji skylutė – nervo kanalas.

Svarstymų apie danties savininką būta įvairių – nuo dinozaurų iki milžiniškų ryklių, bet pradėję ieškoti daugiau informacijos apie išnykusius gyvūnus, Raukčiai išsiaiškino, kad mūsų apylinkėse klajojo mamutai. Štai Karklėje buvo rasta ir mamuto kaulų, ir dantų. Tad tolesnės danties savininko paieškos susiaurėjo iki mamutų.

Raukčiai pasakoja ilgai naršę internete ir apie šiuos milžiniškus žinduolius dabar turintys tikrai nemažai žinių. Jie sužinojo, kad mamutai vienu metu turėjo tik 4 dantis, kurių kiekvienas sverdavo iki 10 kilogramų. Keitė savo dantis mamutai maždaug kas 7-10 metų, senieji dantys būdavo tiesiog išstumiami naujai augančių.

Raukčių relikvija sveria tik apie porą kilogramų, tad tautodailininkai sprendžia, kad jį pametė jauniklis.

Dantukas iškeliauja į mokslininkų rankas

Raukčiai nemano turintys teisę tokią retenybę slėpti nuo visuomenės, nes pakiloti prieš keliolika tūkstančių metų klajojusių gyvūnų dalelę būtų įdomu ir vyresniesiems, ką jau kalbėti apie jaunimą. Bet pirmiausia jie nutarė dantį atiduoti į mokslininkų rankas, kad šie iš jo „išspaustų“ kiek įmanoma daugiau informacijos.

Todėl artimiausiu metu dantukas bus išvežtas į Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejų, kur jį tirs ir tikslų jo amžių aiškinsis mokslininkai.

Pasibaigus tyrimams, dantis bus pargabentas į Raukčių Margučių muziejų ir taps išskirtiniu jo eksponatu. Bet kada tai bus, tautodailininkai kol kas nežino.

Patikėjo tik TV3 žinios ir vaikai

Balandžio 1-osios Angelė ir Vytautas sako laukę todėl, kad labai magėjo pažiūrėti, kiek žmonių dar tiki iš pirmo žvilgsnio nerealiais dalykais ir kiek jų susigundytų galimybe pamatyti tikrų tikriausią mamuto dantį.

Šiandien jau žinome, kad susigundė tik TV3 žinios ir būrelis vietinių kaimo vaikų. Pastarieji Raukčių sodybon suklegėjo pavakarę ir iš karto prašė leisti palaikyti rankose mamuto dalelę. Grįžusiems iš mokyklos jiems apie tokią savo kaimynų saugomą relikviją jau buvo pasakę „Šilutės naujienas“ perskaitę tėvai.

„Papasakojome vaikams apie mamutus – žolėdžius milžinus, pavaišinome juos pyragu ir atsisveikinome“, – „Šilutės naujienoms“ sakė A.Rauktienė.

TV3 žinių reporteris, anot A.Rauktienės, kol nepamatė savo akimis, akivaizdžiai irgi netikėjo, kad tautodailininkai turi tokį daiktą. „O jei aš dabar atvesiu čia mamutą?..“ – bandė šmaikštauti jis.

„Jeigu jam tas dantukas tiks, iš karto atiduosiu“, – pažadėjo humoro jausmo nestokojanti A.Rauktienė…

Reportažą apie šilutiškių relikviją TV3 žinios parodė tą patį balandžio 1-osios vakarą.