Marios pasiglemžė du vyrus

Kateris buvo perdirbtas, bandant padaryti jame daugiau vietos. Aiškinantis, ar plaukiojimo priemonė išties perdaryta gabenti kontrabandai, bus atlikta ekspertizė. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Šeštadienio pavakarę Kuršių marios pasiglemžė dvi aukas – nuskendo šilutiškiai 36-erių vyras ir 18-metis jaunuolis.

Pusiau nuskendęs kateris ir šalia jo plūduriuojantis vyro kūnas aptikti sekmadienio rytą, jaunuolį pavyko rasti tik pirmadienio rytą.

Ko tokią vėjuotą dieną į marias išplaukė 36-erių Kęstutis Steponaitis ir 18-metis Giedrius Remenas, aiškinasi policijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai.

Ieškojo gelbėtojai, pasieniečiai, sraigtasparnis

Šeštadienio pavakarę pranešimą apie netoli Kniaupo įlankos, tarp Ventės rago ir Atmatos žiočių, skęstantį katerį su žmonėmis gavo Bendrosios pagalbos centras. Įvykio vieton išsiųstas Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekipažas, pranešta VSAT.

Netrukus įvykio vieton išplaukė PGT kateris, VSAT Pakrančių apsaugos kateris „Boomeranger“, pasitelktas Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo sraigtasparnis.

Tuo metu ryšys su pagalbos besiprašančiais vyrais nutrūko, tad spėjama, kad kai jų ieškoti išskubėjo gelbėtojai, vyrai nuskendo. Toliau, kol vyko paieška, pareigūnams skambino nelaimėlių draugai.

Šeštadienį paieška rezultatų nedavė. Paieškos operaciją labai apsunkino tamsa, blogas matomumas, sniegas ir lietus. Vėjo stiprumas tądien siekė net 15-24 m/s, bangų aukštis buvo iki 1,5 m. Tokiu oru joks žvejas į marias nesileidžia, plaukia nebent pasieniečių technika arba kontrabandininkai.

Pusiau į vandenį nugrimzdęs laivas ties Upaitės žiotimis rastas sekmadienį. Jį aptiko skenduolių draugai, teisėsaugai jau žinomi asmenys. Netoliese plūduriavo ir šilutiškio K.Steponaičio kūnas.

Katerį sudaužė bangos

Nustatyta, kad kateris priklauso 45 m. šilutiškiui Žydrūnui Šatkui. Vyras prieš 3 metus buvo sulaikytas dėl kontrabandos gabenimo, kateris tuomet buvo konfiskuotas, bet teismas jį vėl grąžino savininkui.

Šeštadienį į marias išplaukęs kateris vandenyje neapvirto, bet buvo taip sudaužytas bangų, kad jo viršutinė dalis tiesiog nuplyšo ir bangos jį laisvai užliejo.

Kateris buvo perdirbtas, bandant padaryti jame daugiau vietos. Įvykio vietoje darytose nuotraukose matyti, kad jame nebuvo nė vienos sėdynės, buvo išimtas ir putų polistirolas, kuris turėjo katerį laikyti vandens paviršiuje. Kateryje buvo įstatytas galingas 250 arklio jėgų variklis. Aiškinantis, ar plaukiojimo priemonė išties perdaryta gabenti kontrabandai, bus atlikta ekspertizė.

Vakar prieš pietus marios atidavė ir 18-mečio G.Remeno kūną. Jį surado giminaičiai, patys mariose intensyviai ieškoję vaikino.

„Jau galime patvirtinti, jog tikrai yra surastas šeštadienį dingusio šilutiškio aštuoniolikmečio kūnas, nes tapatybė jau nustatyta oficialiai“, – sakė Šilutės policijos atstovė spaudai Nerija Ropienė.

K.Steponaitis teisėsaugai jau buvo žinomas, jis buvo teistas, bet ne už kontrabandos gabenimą, o už kitus nusikaltimus. G.Remenas nebuvo teistas.