Mariose skendusį sportininką išgelbėjo du vyrai

gelbetojaiSvencelės gyventojui Tadui Drevinskui, trečiadienio vakarą su šeima atvažiavusiam į Ventę, teko organizuoti gelbėjimo operaciją. Jis, pamatęs mariose plūduriuojantį žmogų, ne tik iškvietė gelbėtojus Bendruoju pagalbos telefonu, bet ir pats puolė link marių. Pakvietęs į pagalbą čia pat buvusį vietinį gyventoją Remigijų Rimkų, su jo valtimi pasiekė apvirtusios baidarės savininką, ir abu vyrai ištraukė nelaimėlį.

Stipriai sušalęs irkluotojas perduotas netrukus atvykusiems gelbėtojams ir medikams.

Skęstantįjį pamatė iš apžvalgos bokšto

Gamtoje pailsėti po darbo dienos nusprendęs T.Drevinskas su šeima trečiadienio vakare atvažiavo į Ventę pažiūrėti bangų. Užlipę ant medinio apžvalgos bokšto, pamatė tai, ko tikriausiai dar nepamirš ilgą laiką – mariose, apie 300 metrų nuo kranto, plūduriavo ir pagalbos šaukėsi žmogus.

Tadas iškart iškvietė pagalbą Bendruoju pagalbos centro numeriu 112 ir pats puolė link marių. Netoliese vyras pamatė garaže valtį betvarkantį vietinį gyventoją R.Rimkų. Šis irgi nedvejojo.

„Mečiau visus darbus, išlėkiau viską palikęs. Būčiau tik su sandalais šokęs į katerį, bet šis buvo garaže, jį dar būtų reikėję išsistumti. Todėl abu šokom į valtį ir sėkmingai pasiekėme skęstantį žmogų“, – itin šalto vakaro įvykius prisimena Remigijus.

R.Rimkus iš vandens yra ištraukęs ne vieną žmogų ir puikiai žinojo, kaip reikia elgtis tokiaiatvejais.

Vyras buvo labai sušalęs

„Šilutės naujienoms“ T.Drevinskas pasakojo, kad visą gelbėjimo operaciją koordinavo R.Rimkus. Jis Tadui apvilko gelbėjimosi liemenę, įdavė neperšlampamus drabužius, botus. Liemenę apsivilko ir pats. Į valtį dar įsimetė gelbėjimosi ratą ir virvę.

„Kai daviau „gazą“, net numušiau vieną katerio sraigto mentę, bet pagalvojau – tiek to, svarbu išgelbėti žmogų“, – pasakojo Remigijus.

Sportininko baidarė buvo apsivertusi, vyras plūduriavo ją stipriai apsikabinęs. Kai gelbėtojai prie jo priplaukė, jis judėjo, buvo sąmoningas, bet kalbėti įstengė labai mažai.

Anot Remigijaus, gerai, kad plaukikas turėjo hidrokostiumą, liemenę, specialią kepurę, tikriausiai, tai ir padėjo ilgesnį laiką išsilaikyti virš vandens.

R.Rimkus baidarininką paėmė už kupros, ištraukė iš vandens ir paguldė valtyje. Po galva padėjo gelbėjimosi liemenę, kad būtų minkščiau.

Šiandien ventiškis ir pats stebisi, iš kur tąkart tiek jėgos atsirado, nes vyrą iš vandens jis ištraukė nelyg vaiką.
Tadas pasirūpino baidare.

Gelbėtojai baidarininko paklausė vardo, pavardės, ar nepatyrė traumų. Pasiteiravo ir kiek laiko ji išbuvo vandenyje, tačiau sportininkas to nesugebėjo atsakyti, nes buvo labai sušalęs ir nusilpęs, sakė pasakys vėliau.

Vėliau paaiškėjo, kad išgelbėtas vyras – patyręs irkluotojas, daugkartinis Lietuvos čempionas Arūnas D.
Arūnas jį išgelbėjusių vyrų sugebėjo paklausti, kiek valandų – tuomet buvo 19 val. 7 minutės.

Remigijui ir Tadui vyras sakė, kad su baidare atplaukė iš Nidos. Gelbėtojams jis dėkojo, sakė, ačiū Dievui, kad jūs čia pasirodėte.

Krante vyras iškart buvo perduotas medikams. Iškvietime dalyvavo ir Kintų bei Šilutės ugniegesiai gelbėtojai.

Remigijus neslepia, kad ilgai jautė nerimą dėl Arūno gyvybės, nes šis buvo labai peršalęs. Kitą dieną sportininkas paskambino Remigijui telefonu. „Ar jūs – tas pats žmogus, kurį vakar gelbėjau: ar jūs gyvas?“, – paklausė Remigijus. Sportininkas patikino, kad jis tas pats žmogus, teiravosi, kaip pasiimti daiktus.

Gelbėtoją surado per keletą minučių

Skęstančius žmones iš vandens R.Rimkus traukė jau ne pirmą kartą, todėl gali patarti, kaip reikia elgtis. „Visada reikia prieš bangą priplaukti, nes su kateriu ar valtimi gali užplaukti ant žmogaus“, – sakė jis.

R.Rimkus – Ventėje gimęs, augęs ir šiuo metu ten gyvena, taigi visos pakrantės jam žinomos, visi pakraščiai apvaikščioti. Vyras dirba Gamtos tyrimų centre laivo kapitonu. Atliekant mokslinius tyrimus, jam tenka plaukioti Baltijos jūros priekrantėje, Kauno mariose, Nemune ir Kuršių mariose. Jis atlieka daug darbų: stato tinklus, matuoja vandens užterštumą ir kt.

T.Drevinskas – Gargžduose esančios statybos kompanijos personalo atrankos, įdarbinimo specialistas. „Mano didžiausias laimėjimas – tokį gelbėtoją kaip Remigijus atrasti per keletą minučių“, – dabar jau su šypsena prisimena jis trečiadienio laimingą nelaimę.

Beje, kol tėtis plaukė valtimi gelbėti skęstančio vyro, jo šeima, likusi ant kranto, susipažino su šiuo metu tikriausiai populiariausiu paukščiu Lietuvoje – gandru Praniumi. T.Drevinsko vaikams tai buvo smagi atrakcija.