Marių šventėje „Šeimų uostas“ – žaidimas šeimai, pagarba naujagimiams, sportininkams ir dovanų lietus

Praėjęs savaitgalis artimiausioje Kuršių marioms seniūnijoje Kintuose buvo triukšmingas ir gausiai pripildytas jaunų šeimų su vaikais bei jaunimo.

Jų buvo galima sutikti visur: uoste, kaitų buriavimo klubo pakrantėje, paplūdimyje. Vieni tik maudėsi ir vėsinosi, nes termometrų stulpeliai siekė 30 laipsnių padalą, kiti dalyvavo miestelio orientaciniame žaidime šeimoms „Pažink Kintus“, įvairiose sporto varžybose, stebėjo vietinių ir svečių meno kolektyvų pasirodymus.

Visas šias pramogas dovanojo Kintų seniūnija, Vydūno kultūros centro darbuotojai ir bendruomenės lyderiai, surengę jau tradicinę Marių šventę „Šeimų uostas“.

Šventę pakoregavo karantinas

Šventės atidarymo metu Kintų seniūnas Antanas Kližentis džiaugėsi gausiu susirinkusiųjų būriu, vykstančiomis atrakcijomis ir šiek tiek apgailestavo, kad renginį teko organizuoti laikantis tam tikrų karantino apribojimų. Teko riboti prekybininkų skaičių, nebuvo šventėje ir čia mėgiamo pilstomo alaus. Tačiau seniūnas pasidžiaugė, kad visų nuotaika gera ir kad atrakcijas bei varžybas lankančių ir stebinčių yra pakankamai.

Kintiškius pasveikinti atvyko ir Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis. Jis be kita ko sveikino su artėjančia Covid – 19 karantino pabaiga, ragino visus saugoti savo sveikatą ir suskubti skiepytis nuo šios užkrečiamos ligos jeigu to dar nėra padarę. S. Šeputis patikino, kad Savivaldybė turi pakankamai vakcinų, tad dabar reikia tik pačių žmonių sąmoningo noro atsikratyti galimybės susirgti.

Kintų seniūnui A. Kliženčiui svečias įteikė paveikslą su Kintų miestelio vaizdu bei šiemetinę tradicinę dovaną – rojaus obelaitę.

Per du metus – 20 naujagimių

Kintų seniūnijos bendruomenė per porą metų tarp dviejų „Marių švenčių“ (praėjusiais metais šventė dėl karantino neįvyko) sulaukė papildymo – čia gimė 10 mergaičių ir 10 berniukų. Tarp jų ir viena Juodeškų porelė – Juozas ir Jūra.

Be šios porelės buvo kviečiami pasirodyti bendruomenei Beatričė Šembergaitė, Meilė Šimkutė, Domantas Zaveckas, Lukas Sakalauskas, Vilija Juraškaitė, Mykolas Kasparavičius, Luknė Dirvonskytė, Tajus Kumetis, Aron Starkovski, Mėja Kumetytė, Gustas Papievis, Amelija Mačiulaitytė, Vėjas Šimkus, Smiltė Kasparavičiūtė, Liepa Sakavičiūtė, Mykolas Valaitis, Patricija Ivanauskytė ir Lukas Vyšniauskas.

Kintiškiai plojimais pasitiko šeimas, kurios atnešė į šventę savo kūdikius. Seniūnas A. Kližentis ir mero pavaduotojas S. Šeputis įteikė visiems dovanėles ir paragino toliau planuoti savo šeimų pagausėjimą.

Apdovanoti sportininkai, koncerte daug vietinių

Neliko nepagerbti ir krašto sportininkai. Dovanos įteiktos orientacinio žaidimo šeimoms „Pažink Kintus“ nugalėtojams, rankų lenkimo varžybų nugalėtojams Gintarui Morkūnui ir Ramūnui Jukniui, šios rungties organizatoriui ir III vietos laimėtojui Vaidui Morkūnui. Šventės organizatoriai dėkojo V. Morkūnui už daug kartų organizuotą rankų lenkimo turnyrą, kuris jau tapo tradicine Marių šventės rungtimi.

Tarp moterų rankų lenkimo čempione tapo Paulina Mickutė, II vietą užėmė Greta Klasiūtė, trečia buvo Odeta Jurgelionytė. Apdovanoti ir tinklinio varžybų nugalėtojai.

Visiems nugalėtojams įteikti medaliai, suvenyriniai puodeliai ir arbūzai, o pirmųjų vietų laimėtojai gavo ir porinius pakvietimus aplankyti Kintų restoranus ar pakeliauti laivais į Nidą.

Įvairių Kintų šokių kolektyvų organizatorė Asta Gužauskienė per daugelį metų išugdė tiek šokėjų ir dainininkų, kad čia švenčių koncertams nelabai reikia kviestinių svečių. Ir šiemetinėje šventėje pasirodė šokių grupės „Kintai“, „Kaitra“, „Kanarėlės“, moterų vokalinis ansamblis „Nendra“ bei solistė Goda Džalagonija. Vakariniam koncertui buvo pakviestas kaimiškos muzikos ansamblis iš Šilutės „Karčema“ bei Sandros ir Viktoro duetas.

Komercijos direktorius, korespondentas