„Viltis ir aplinkinių palaikymas yra patys svarbiausi dalykai, siekiant savo tikslo,“ – sako Martynas Girulis, kuriam prieš pusantrų metų pirmajam pasaulyje vietoj neįgalios rankos buvo pritaikyta bioninė ranka.
Palaikydamas projektą „Draugystė veža“, Martynas žada dalyvauti balandžio 30 dieną Palangoje vyksiančiame koncerte, kuriame bus paskelbti akcijos laimėtojai – penkios draugų poros, iš kurių vienas turi negalią. Įkvepiančios draugystės istorijos bus rodomos per Delfi TV, o kas keliaus į Švediją – išrinks žiūrovai.
„Žmogui reikia žmogaus,“ – kalba Martynas, prisimindamas savo nueitą kelią, kol jam buvo pritaikyta bioninė ranka ir surinktos jai reikalingos didžiulės sumos pinigų. Jis prisimena, kad per tą sudėtingą laiką jis sulaukė tiek žmonių palaikymo ir gerų emocijų, kad dabar norėtų atiduoti skolą. Todėl jis ne tik ketina pats dalyvauti Palangoje balandžio 30 dieną vyksiančiame koncerte, bet ir kviečia visus savo draugus ten atvykti, susitikti su savo draugais plačiai nuskambėjusiame „Draugadienyje“. Balandžio 30 dieną 19.00 val. naujojoje Palangos koncertų salėje koncertuos tikrai draugiškas Merūnas Vitulskis ir Klaipėdos kamerinis orkestras. Visi už koncerto bilietus surinkti pinigai atiteks akcijos “Draugystė veža!” įgyvendinimui.
„Labai noriu, kad kuo daugiau žmonių patikėtų, kad jie gali pakeisti savo ir aplinkinių gyvenimą į gerąją pusę. Noriu, kad tuo patikėtų ne tik negalią turintys žmonės, bet ir tie, kurie yra šalia,“ – kalba Martynas Girulis.
Martynas, prieš kelerius metus sulaukęs milžiniško kartais visai nepažįstamų žmonių palaikymo ir paramos, dabar gyvena visai kitaip, nei iki tol. Visų pirma, dabar jis jau studentas – mokosi dieniniame Kauno kolegijos Tauragės skyriuje, kur per trejus metus įgis įstaigų ir įmonių administravimo specialybę. Martynas kartu su savo tėvais persikraustė gyventi į Tauragę, todėl dabar jam patogiau atkeliauti į paskaitas. Jis labai patenkintas galimybe mokytis, jam smagu bendrauti su bendramoksliais ir dėstytojais.
„Dabar mano pagrindinis noras – pabaigti mokslus ir įgyti specialybę,“ – sako Martynas. Tačiau pasikeitimai susiję ne tik su mokslais – Martyną dažnai galima išvysti su drauge Inga. Draugų kompanijoje susipažinę jau daugiau nei metus kartu praleidžia nemažai laiko.
Kaip žinoma, artrogripoze sergantis Martynas Girulis iš Mociškių kaimo prieš keletą metų išgirdęs apie bioninę ranką, pradėjo svajoti apie tai, kad labai norėtų paspausti ranką savo draugams. Nuo gimimo rankų nevaldęs vaikinas savo svajone užkrėtė ne tik savo šeimą, kuri pardavė ūkį, bet ir daugybę žmonių Lietuvoje ir užsienyje, kurie parėmė Martyno svajonę ne tik morališkai, bet ir finansiškai. Martynui Austrijoje buvo atlikta keletas sudėtingų operacijų, taip pat neįgalios rankos amputacija, o 2014 metais Austrijos medikai lietuviui pritaikė bioninę ranką. Bioninė ranka nuo įprastinių protezų skiriasi elektrodais, kurie registruoja smegenų siunčiamus neuroimpulsus.
Rašyti atsakymą