Martynas Girulis tampa vilties ambasadoriumi neįgaliesiems

Martynas ir LidijaBioninės rankos laukiantis Martynas Girulis pradėjo naują veiklą – vaikinas ne tik mokosi valdyti bioninės rankos atitikmenį, pradėjo mokslus 12-oje klasėje, bet ir stengsis palengvinti dalią likimo nuskriaustiems žmonėms, kuriems stinga vilties ir tikėjimo savo jėgomis.

Bendradarbiaudamas su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, Martynas pradeda naują veiklos etapą, kurio metu sieks palaikyti kūrybingus neįgalius žmones.

„Ieškodamas lėšų bioninei rankai, susidūriau su tokiu milžinišku žmonių gerumu, kad kartais net kvapą užgniaužia. Tiesiog privalau tuo gerumu pasidalinti ir su kitais, kuriems trūksta pasitikėjimo savo jėgomis“, – sako Martynas Girulis.

Martynas, padedamas draugijos „Guboja“  žmonių, žada tarp neįgalių žmonių ieškoti talentų ir padėti jiems atsiskleisti, suteikti jiems geresnio, prasmingesnio gyvenimo viltį, padėti sėkmingiau bendrauti su aplinkiniais ir išreikšti savo gebėjimus. Tokia idėja Martynui kilo Palangoje vykusioje socialinėje akcijoje, kur susipažino su Lidija Gurova. Ši nereginti mergina jau pelnė pripažinimą dėl savo išskirtinio balso įvairiuose muzikiniuose projektuose. Lidija Gurova niekada nematė šviesos, ji neregė nuo gimimo. Muzika yra Lidijos gyvenimo pomėgis ir tikslas – ji siekia tapti dainininke.

Kartu su L.Gurova ir neįgaliųjų nacionalinio „spalvų muzikos“ orkestro bendruomene  Martynas dalyvavo savaitgalį vykusiame renginyje „Tau, Vilniau!“. Čia veikė neįgaliųjų darbų paroda, kai kuriuos darbus buvo galima įsigyti. Likimo nuskriaustiesiems koncertavo žinomi atlikėjai, o kartu su jais – ir patys neįgalieji.

Kaip žinoma, artrogripoze sergantis Martynas Girulis iš Mociškių kaimo prieš keletą metų išgirdęs apie bioninę ranką, pradėjo svajoti apie tai, kad labai norėtų paspausti ranką savo draugams. Nuo gimimo rankų nevaldęs vaikinas savo svajone užkrėtė ne tik savo šeimą, kuri pardavė ūkį, bet ir daugybę žmonių Lietuvoje ir užsienyje, kurie parėmė Martyno svajonę ne tik morališkai, bet ir finansiškai. Martynui Austrijoje buvo atlikta keletas sudėtingų operacijų, taip pat neįgalios rankos amputacija, o dabar Austrijos medikai lietuviui mokymuisi pritaikė bioninės rankos atitikmenį. Pati bioninė ranka kainuoja apie 317 tūkst. litų, didelės dalies lėšų dar trūksta, tačiau Martynas vilties nepraranda ir net ja dalijasi su kitais.