Martynas Girulis tiesia ranką vilčiai

bionines atitikmuoŠį penktadienį, rugpjūčio 8 d. 19.30 val. Palangoje Kultūros bare „Kablys: Jūra.Kultūra“ (S.Dariaus ir S.Girėno g. 13) vyksiančioje socialinėje akcijoje – koncerte „Vilties ambasadoriai“ Martynas Girulis pirmą kartą mėgins paspausti ranką susirinkusiems, taip parodydamas, jog viltis ir tikėjimas – stipri varomoji jėga, padedanti įgyvendinti iš pirmo žvilgsnio neįgyvendinamus darbus. Martynas yra pirmasis nuo gimimo neįgalus žmogus pasaulyje, kuriam bus pritaikyta technologinė naujovė – bioninė ranka.

Artrogripoze sergantis Martynas Girulis iš Mociškių kaimo prieš keletą metų išgirdęs apie bioninę ranką, pradėjo svajoti apie tai, kad labai norėtų paspausti ranką savo draugams. Nuo gimimo rankų nevaldęs vaikinas savo svajone užkrėtė ne tik savo šeimą, kuri pardavė ūkį, bet ir daugybę žmonių Lietuvoje ir užsienyje, kurie parėmė Martyno svajonę ne tik morališkai, bet ir finansiškai. Martynui Austrijoje buvo atlikta keletas sudėtingų operacijų, taip pat neįgalios rankos amputacija, o dabar Austrijos medikai lietuviui mokymuisi pritaikė bioninės rankos atitikmenį. Pati bioninė ranka kainuoja apie 317 tūkst. litų, didelės dalies lėšų dar trūksta, tačiau Martynas vilties nepraranda ir net ja dalijasi su kitais. Vaikinas kartu su kitais neįgaliais koncerto dalyviais nori paskatinti visus žmones tikėti savo jėgomis ir nuosekliai siekti tikslo, išmokti džiaugtis kasdieniais džiaugsmais ir mažiau skųstis dėl smulkių nesėkmių.

Penktadienį Martynas spaus ranką susirinkusiems į koncertą. Jam talkins Lidija Gurova iš Visagino. Ši nereginti mergina jau pelnė pripažinimą dėl savo išskirtinio balso įvairiuose muzikiniuose projektuose. Lidija Gurova niekada nematė šviesos, ji neregė nuo gimimo.  Nuo 9 metų ji gyvena su savo močiute Liudmila Simnikova, nuo 11 metų Lidija mokosi dainavimo pas žinomą pedagogę Vitą Pimpienę. Muzika yra Lidijos gyvenimo pomėgis ir tikslas – ji siekia tapti daininke. Koncerto metu mergina pristatys savo sugebėjimus ne viena – jai padės pusbrolis Serafim Zolin  ir draugė Sofija Ziuzeva.

Prieš koncertą draugijos „Guboja“ sutrikusio intelekto žmonių „Spalvų“ orkestras“ kviečia Palangos gyventojus ir svečius dalyvauti improvizuotose kūrybinėse dirbtuvėse – kartu pamuzikuoti, padainuoti ar palinguoti. Kūrybinės dirbtuvės prasidės 18.00 val.

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ žmones skatina vilties neprarasti ne tik koncerto metu, bet ir kasdienybėje. Ši asociacija jau daugiau kaip 20 metų padeda žmonėms su įvairiomis negalėmis pažinti meno pasaulį, patirti kūrybos ir bendravimo džiaugsmą. Kasmet draugijos „Guboja“ organizuojamuose festivaliuose, parodose, konkursuose, stovyklose, kituose renginiuose, dalyvauja daugiau kaip 3000 neįgaliųjų ir sveikųjų žmonių. Vienas iš Lietuvoje žinomiausių “Gubojos” projektų – “Spalvų“ orkestras, sudarytas iš sutrikusio intelekto žmonių ir  muzikuojantis pagal spalvų metodiką. Draugija „Guboja“ yra tarptautinės VSA (The International Organization on Arts and Disability) organizacijos, jungiančios per 50 pasaulio valstybių, asocijuota narė.