Martyno dieną Šilutėje sklido šviesa, šiluma ir gerumas

Šv. Martyno diena – tai vilties ir gerumo šventė. Neatsiejamas šios dienos simbolis – žibintas, kurio skleidžiama šviesa įprasmina viltį, gerumą, dosnumą kiekvieno žmogaus gyvenime.

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje koncertą surengė keletas chorų.

Užbaigus rudens darbus ir pasitinkant artėjančią žiemą Šilutės kultūros ir pramogų centras lapkričio 11 dieną pakvietė šilutiškius kartu paminėti šv. Martyno dieną.

Usėnų etnografinio mėgėjų teatro „Negelys“ (vad. J. Daugalienė) teatralizuotas pasakojimas apie šv. Martyną supažindino su šios dienos tradicijomis, istorija ir prasme. Šviesai skleistis padėjo Šilutės kultūros ir pramogų centro surengta programa „Žibintų dekoravimo edukacija“. Jos metu buvo galima kūrybiškai apipavidalinti žibintą ir iš jo sklindančią gerumo šviesą parsinešti į savo namus.

Renginio metu vyko ir žibintų dekoravimo edukacija.

Žvarbus rudeniškas oras neišgąsdino, nes Šilutės r. vokiečių kilmės gyventojų bendrija „Heide“ susirinkusius vaišino šilta ir saldžia kakava bei pačių gamintais gardumynais. Nuostabą keliančius ugnies eksperimentus demonstravo ir mokslo paslaptimis dalinosi Sonata Szonn. Jaunieji šventės dalyviai, gurkšnodami imunitetą stiprinančią arbatą, žiūrėjo įkvepiančią istoriją „Patrakėlė Marta Džein“.

Ramios rudeniu dvelkiančios muzikos garsai sklido iš Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios, kurioje savo koncertines programas pristatė kamerinis ansamblis „Vox Libri“ (vad. R. Golubovskienė), sakralinės muzikos mišrus choras „Laudamus“ (vad. I. Šemeklienė) ir Šilutės r. vokiečių kilmės gyventojų bendrijos choras „Heide“ (vad. V. Matulis).

Nuoširdžiai dėkojame prisidėjusiems prie šventės kūrimo ir padėjusiems skleisti šv. Martyno žinią: „Kas pasidalina su kitu, tas laimi“.