Martynui Vienoje atlikta pirmoji unikali operacija

martynas girulis vienoje copyKetvirtadienį abiejų rankų nevaldančiam dvidešimtmečiam Martynui Giruliui Austrijos sostinėje Vienoje atlikta pirmoji unikali – tik trečią kartą pasaulyje atliekama operacija.

„Šilutės naujienos“ ne kartą rašė apie vaikino, nuo gimimo nevaldančio rankų, ryžtą turėti bent vieną darbingą ranką. Vaikinas pasiryžo pagalbos ieškoti Austrijos sostinėje Vienoje, kur medikai sutiko jam implantuoti bioninę ranką.

Mūsų skaitytojai neliko abejingi Martyno nelaimei ir prašymui paaukoti kiek kas gali brangioms operacijoms – iš viso skaitytojai, giminės, draugai ir labdaros koncerto Pagėgiuose dalyviai jau paaukojo 43 tūkstančius litų.

Pirmoji operacija lietuviui buvo atlikta ketvirtadienį. 8.30 val. Lietuvos laiku medikų brigada išvežė vaikiną į operacinę. Operacija truko apie 7 valandas.

Martyno mama Danguolė Girulienė ir mociškiečius į Vieną lydėjęs švedų labdaros organizacijos „Pagalba Lietuvai“ atstovas mūsų krašte Tadas Girčius telefonu sakė, jog Martynui iš abiejų šlaunų buvo paimti nervai, kurie implantuoti prie dešiniojo peties pagrindinio nervo.

Tokių nervų persodinimo operacijų pasaulyje iki šiol buvo atliktos tik dvi, nors bioninių rankų ir kojų implantuota jau daugeliui žmonių.
martynas girulis gircius giruliene krauze vienoje
Po 6-9 mėnesių Martynas vėl turės vykti į Vieną, kur jam bus atlikti fiziologiniai testai. Jeigu per tą laiką nervai bus adaptavęsi ir vaikinas galės nerviniais impulsais valdyti raumenis, bus uždėtas bioninis protezas.

Gali būti, kad per tą laiką prireiks dar vienos ar dviejų operacijų. Svarstoma, kad iš šlaunų paimti raumenys bus įsiūti dešinėje rankoje, vieną ranką teks amputuoti.

Tikroji operacijų kaina dar nežinoma, o kol kas Martyno tėvai klinikai sumokėjo 21 tūkstantį eurų. Pats rankos protezas kainuos dar 50 tūkst. eurų. Martyno tėvai žada parduoti savo ūkį, kad užtektų pinigų sūnaus gydymui.

Martynas, jo tėvai, T.Girčius ir išeivė iš mūsų krašto, dabar Vienoje gyvenanti ir tenykštę lietuvių bendruomenę burianti Angelika Krause telefonu „Šilutės naujienoms“ dar kartą labai dėkojo visiems už suteiktą materialinę paramą.

„Mes tikime čionykščių gydytojų kompetencija ir tuo, kad Martynas valdys savo ranką. Bet to neturėtume, jei ne šimtų geranoriškų mūsų krašto žmonių pagalba. Žemai lenkiamės Jums visiems ir kiekvienam atskirai“, – sakė D.Girulienė ir T.Girčius.

Mociškiuose ketvirtadienį degė šimtai žvakelių už Martyno operacijos sėkmę…