Masažuotojas Nerijus Damašauskas: „Masažas nepanaikins ūmaus skausmo, bet padės išvengti ligų“

masazuotojas damasauskas 3Klasikinis, gydomasis, taškinis, atpalaiduojamasis, antistresinis, anticeliulitinis, limfodrenažinis, vakuuminis, žuvelių, šiltų akmenų, juosmens – kryžmens, rankų ir kitų kūno dalių ir t.t.

Tai vis – apie masažus, apie kuriuos pastaruoju metu sužinome vis daugiau, mat pajusti šį malonumą jau gali ne tik tie, kuriems tenka laimė lepintis sanatorijose, bet ir tie, kas gydosi ligoninėse, ambulatoriškai ar tiesiog savanoriškai nori sustiprinti savo sveikatą.

Šįkart nekalbėsime apie masažų įvairovę, apsiribosime trumpai supažindindami su jų teikiama nauda ir paraginimu jų nepamiršti. O lydės šioje pažintyje Šilutės ligoninės masažuotojas Nerijus DAMAŠAUSKAS.

Naikina ligos priežastį

Kartą ar du per metus atlikti masažų kursą – bent 10, o dar geriau – 15 masažų – štai pirmas patarimas, kurį „Sveikatos šaltinio“ skaitytojams duoda N.Damašauskas.

Bet jei žmogus neturi tiek laiko ar yra priverstas labai taupyti (juk ne paslaptis – masažai kainuoja)? Galbūt bent kiek jo sveikatai padės ir kokie 5 masažai? – smalsaujame.

N.Damašauskas tokias prielaidas neigia. Anot jo, per 5 procedūrų kursą viskas organizme tik išjudinama, sumažėja raumenų įtampa. Ir tik tolesnių masažų metu raumenys atpalaiduojami ir stiprinami.

Tiesa ta, kad masažai daugeliui atrodo labai neapčiuopiamas gydymosi būdas, mat neretas esame įpratęs siekti kuo greitesnio sveikimo. O kas gali gydyti greičiau, nei tabletė ar adata?.. Štai ir sukame pas gydytojus, o dar dažniau – tiesiog vaistinėn, ir meldžiame tos išganingosios tabletės…

„Tik tas, kas turi kantrybės ne skubiai malšinti skausmą, bet gydyti ligos priežastį, pajaučia tikrąjį ir ilgalaikį masažų efektą“, – sako N.Damašauskas.

Tiesa, jis neneigia, jog yra būklių, kuomet be tabletės neišsiversi, nes esant ūmiam uždegimui pirmiausia reikia jį numalšinti, o tik tada galima kūną stiprinti masažais ir mankštomis.

Kartais gali ir pakenkti

Beje, N.Damašauskas ragina visus kasdien padaryti ir mankštelę. Žinoma, skirtingo gyvenimo būdo, skirtingos sveikatos ir fizinio pasirengimo žmonėms ir mankšta turi būti skirtinga. Bet tikrai nereikia manyti, kad jei po ligos savaitę palankėte gydytojo reabilitologo paskirtas mankšteles, tai jau galite į jas numoti ranka. Anot pašnekovo, gydytojas mankštą skiria tam, kad žmogus ją išmoktų taisyklingai atlikti, o vėliau darytų kiekvieną dieną. Bet koks, jo žodžiais tariant, makalavimas rankomis ir kojomis naudos neduos.

Visų masažų masažu pašnekovas vadina stuburo masažavimą, mat kaip tik iš stuburo išeina nervai į visus organus ir raumenis.

Į klausimą, kokiems negalavimams puolant labiausiai rekomenduotų masažus, N.Damašauskas atsako, jog jam lengviau būtų sugalvoti, kada masažai nepadeda.

Įvairūs neurologiniai susirgimai, kraujotakos sistemos ligos, gyjant lūžiams, traumoms ir pooperaciniu periodu – tai vis būklės, kurioms esant masažuotojas yra pirmasis gydytojo ir sveikstančiojo padėjėjas.

Visgi yra ligų, kuriomis sergant šios profesijos medikas gali tik pakenkti: tai tuberkuliozė, kai kurios vėžio stadijos, kai kurios odos ligos, kraujuojančios žaizdos.

Neužmirškime ir masažuoklių

Masažuotojas pastebi, kad apie šio sveikatos stiprinimo būdo naudą žmonės jau žino daug ir masažus vis labiau vertina. Ypač daug informacijos turi jaunesni žmonės, todėl jie stengiasi surasti laiko ir profilaktiškai atlikti masažų kursą. Dauguma vyresnio amžiaus žmonių šios srities specialistų pagalbos ieško tik tada, kai tampa jau visai riesta.

Tiesa ta, kad neretai girdime šeimininkes sakant, esą ji tiek prisivaikštanti po virtuvę ar daržus, kad jokių mankštų ar masažų jai daugiau nebereikia. N.Damašauskas neigia tokių vaikščiojimų medicininę naudą, anot jo, žingsniavimas po virtuvę naudos neduoda, jo metu tik pervargsta kai kurių grupių raumenys.

Ne blogiausia išeitimi N.Damašauskas vadina ir bet kokį masažą namuose, kuris irgi bent šiek tiek išjudina raumenis, suaktyvina kraujotaką. Pagaliau kone kiekvienuose namuose galima rasti įvairiausių masažuoklių, kurie, deja, dažniausiai taip ir guli užmiršti spintose… O vertėtų ir jais, turint laiko, pamasažuoi įvairias kūno vietas.

LPG masažas Vilniuje https://oblakasalon.lt/lpg-masazas/