Masiniai atleidimai Švėkšnos psichiatrijos departamente – dėl dirbtinai sukeltų problemų?

sveksnos psichiatrineŠvėkšnos psichiatrijos departamente uždaromas Ribinių būklių skyrius, atleidžiami visi jo darbuotojai. Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovo Jono Sąlygos teigimu, neefektyvaus skyriaus „situacija tapo dar blogesnė, nei buvo prieš metus“. Savo ruožtu uždaromo skyriaus vedėja Jelena Feigelson LRT.lt pateikia ataskaitas, kurios atskleidžia, kad skyriaus profilį atitinkantys ligoniai metus buvo siunčiami į kitus skyrius.

„Ataskaitiniame susirinkime buvo kalbama, kad gal bus mažinamas lovų skaičius, apie skyriaus likvidavimą kalbama nebuvo. Sakydavau, kad skyrius dirba neefektyviai, [Artūrui] Mažrimui (departamentui vadovui,  – LRT.lt) nešdavau [ataskaitas], jis kiekvieną dieną gaudavo žinias apie ligonių judėjimą – mūsų profilio ligoniai buvo guldomi į kitus uždarus skyrius“, – LRT.lt sako J. Feigelson.

Ligoninės vadovas: skyrius buvo neefektyvus

Ribinių būklių skyrius neatitiko LR Vyriausybės patvirtinto stacionaro lovų funkcionavimo rodiklių. Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriaus teigimu, skyrius nepakankamai efektyviai dirbo jau nuo 2013 metų, po metų situacija tapo dar blogesnė. Apie tai, A. Sąlygos teigimu, buvo informuoti ir A. Mažrimas, ir J. Feigelson. Jų buvo paprašyta atkreipti dėmesį ir įvertinti situaciją, pateikti siūlymus, kaip ją keisti.

„2014 m. lovos funkcionavimo rodiklis tesiekė tik 223 dienas, skyriuje panaudota tik 60 proc. lovų. […] Be to, buvo pabrėžta, kad Departamento (viso departamento, o ne tik Ribinių būklių skyriaus, – LRT.lt) finansinės veiklos rezultatas už 2014 metus yra neigiamas – 891 030,20 Lt“, – LRT.lt tvirtina J. Sąlyga.

Remiantis J. Feigelson rengtomis ataskaitomis, Ribinių būklių skyriaus profilį atitinkantys ligoniai buvo guldomi į kitus skyrius, nors uždaromas skyrius būdavo pustuštis. Vien 2014 m. rugpjūčio, rugsėjo ir spalio mėnesiais į kitus skyrius buvo paguldytas 71 vienas Ribinių būklių skyriaus profilio ligonis.

Daugiau skaitykite ČIA.