„Maxima“ pradeda prevencinį darbuotojų tikrinimą greitaisiais COVID-19 testais

Tebesitęsiant COVID-19 pandemijai prekybos tinklas „Maxima“ ir toliau atsakingai rūpinasi savo darbuotojų sveikata bei saugumu. Bendrovė stiprina COVID-19 prevenciją ir siekdama užkardyti koronaviruso plitimo rizikas pradeda reguliarius prevencinius darbuotojų tikrinimus greitaisiais COVID-19 antigenų testais. Kas 7-8 dienas testuojama bus apie 150 logistikos padalinio darbuotojų, o vėliau planuojama įtraukti ir kitas tikslines darbuotojų grupes. Greitajam darbuotojų testavimui „Maxima“ kas mėnesį skirs apie 10 tūkst. eurų.

Prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė pabrėžia, kad koronaviruso grėsmių suvaldymas reikalauja užkardyti visas kylančias rizikas. Prevencinis darbuotojų nuo COVID-19 testavimas yra pasiteisinusi praktika. Iki šiol prevenciškai „Maxima“ darbuotojų testavimas PGR tyrimais buvo atliekamas tik tuose padaliniuose, kur užfiksuojama pasikartojančių užsikrėtimo COVID-19 atvejų, o dabar bus vykdomas reguliarus greitasis tikslinių darbuotojų grupių testavimas.

„Mūsų komandos sveikata ir saugumas sudėtingu COVID-19 pandemijos laikotarpiu yra pagrindinis prioritetas. Tik tinkamai apsaugodami savo darbuotojus nuo koronaviruso užsikrėtimo rizikos galime tikėtis sklandžios veiklos užtikrinimo. Tikimės, kad reguliarus prevencinis darbuotojų tikrinimas greitaisiais antigenų testais padės užkirsti kelią COVID-19 infekcijos plitimui“, – sako J. Bivainytė.

Šią savaitę greitaisiais COVID-19 antigeno testais bus pradedami tikrinti „Maxima“ vaisių ir daržovių sandėlių darbuotojai. Ši tikslinė daugiau nei 150 darbuotojų grupė pasirinkta įvertinus užsikrėtimo COVID-19 rizikas bei padalinio veiklos sustabdymo pasekmes bendrovei.

Reguliarų prevencinį darbuotojų patikrinimą greitaisiais testais atliks „Tarandės šeimos klinikos“ specialistai. Darbuotojams atliekamus greituosius COVID-19 antigeno testus „Maxima“ apmokės savo lėšomis, nesinaudodama jokiomis valstybės numatytomis kompensacijomis. Iki šiol prevencinis darbuotojų testavimas „Maximai“ atsiejo apie 35  tūkst. eurų. Greitajam darbuotojų testavimui kas mėnesį bus skiriama apie 10 tūkst. eurų.

Prevenciniai sprendimai – kompleksiški

Darbuotojų tikrinimas greitaisiais COVID-19 antigenų testais yra tik dalis „Maximos“ taikomų kompleksinių koronaviruso prevencijos priemonių. Iš viso nuo COVID-19 pandemijos pradžios 2020-ųjų pavasarį įvairioms saugumo ir koronaviruso prevencijos priemonės įgyvendinti prekybos tinklas „Maxima“ jau yra investavęs beveik 5 mln. eurų.

Visi esami ir būsimi „Maximos“ darbuotojai yra apdrausti specialiu draudimu nuo COVID-19 ligos. Šis draudimas numato, kad kiekvienam, susirgusiam COVID-19 infekcija ir besigydančiam ligoninėje, bus mokami ligonpinigiai. Taip pat visi „Maximos“ darbuotojai yra apdrausti ir papildomu sveikatos draudimu. Jis užtikrina šeimos ar gydytojo specialisto konsultaciją, paskirtų diagnostinių tyrimų atlikimą, ambulatorinį gydymą tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose, taip pat odontologijos bei reabilitacijos paslaugas visoje Lietuvoje.

Šiuo sudėtingu laikotarpiu visiems „Maxima“ darbuotojams ir jų šeimos nariams, kurie patiria stresą, nerimą ar baimę teikiamos nemokamos anoniminės psichologų konsultacijos. Tikimasi, kad profesionali emocinė parama leis lengviau įveikti kasdienybę lydinčius iššūkius.

„Labai atsakingai žiūrime į COVID-19 situaciją ir imamės visų galimų prevencijos priemonių, kad būtų darbuotojams užtikrinta saugi darbo aplinka ir motyvacija, o pirkėjai galėtų saugiai „Maximos“ parduotuvėse apsipirkti“, – pažymi J. Bivainytė, „Maximos“ generalinė direktorė.

Laikomasi griežtos kontrolės

„Maximos“ vadovė J. Bivainytė džiaugėsi, kad pastarosiomis savaitėmis fiksuojama tik po kelis naujus darbuotojų, susirgusių COVID-19 infekcija, atvejus. Per visą COVID-19 pandemijos laikotarpį, pasak jos, laikantis itin griežtos prevencijos kontrolės, sėkmingai pavyko išvengti užsikrėtimo koronavirusu protrūkių.

„Mūsų bendrovėje COVID-19 situacijos valdymui ir prevencijai užtikrinti yra paskirta atskira komanda. Esame pasitvirtinę vidines tvarkas bei sukūrę procesą, kad prireikus operatyviai įgyvendintume koronaviruso užkardymo veiksmus. Taip pat glaudžiai bendradarbiaujame su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, patys surenkame ir operatyviai teikiame informaciją apie susirgusių darbuotojų galimus kontaktus bei vadovaujamės sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijomis“, – pabrėžė J. Bivainytė.

Iš daugiau nei 13 tūkst. „Maxima“ darbuotojų komandos šiuo metu COVID-19 serga 27 darbuotojai. Iš viso COVID-19 yra persirgę 1092 darbuotojai.