Mažamečius lupo iš peties: skraidė lentos, švysčiojo diržas

the-abuser-has-found-youSmurtu vaikus bandę auklėti du vyrai, ko gero, ilgam prisimins, kad drastiškų auklėjimo priemonių taikyti nevalia.

Šilutės r. apylinkės teismas praneša nuteisęs kaimynės vaiką su medine lenta apdaužiusį ir posūnį diržu išvanojusį šilutiškius.

Į kovą prieš mažametį – su lenta rankoje

Pirmasis teismo nuosprendį išgirdo kaimynės vaiką su lenta aptalžęs vyras. Incidentas įvyko praėjusių metų vasarą, kai niekur nedirbantis, 2 grupės invalidumą ir 9 klasių išsilavinimą turintis kaltinamasis ant savo malkinės stogo pastebėjo tris mažamečius kaimynų vaikus.

Liepė vaikams lipti žemėn, bet vienas iš jų nepakluso. Vyras čiupo po ranka pasitaikiusią lentą ir sviedė ją į vaiką. Lenta mažamečiui pataikė į pakaušį ir kairę ranką. Vaiko teigimu, jam nukritus nuo stogo ir pasileidus bėgti namų link, kaimynas su ta pačia lenta dar kelis kartus spėjo trinktelėti jam per galvą. Berniukui buvo nubrozdintas kairysis dilbis, sumušta galva – nustatytas lengvas smegenų sukrėtimas.

Savo kaltės vyras nei ikiteisminio tyrimo, nei teismo metu nepripažino. Pasak jo, priėjęs arčiau prie malkinės pasičiupta lenta jis tik pamojavo, bandydamas nuo stogo nuvaryti vaiką, tačiau šioji iš rankų išsprūdo. Kad ji būtų pataikiusi į kaimynų vaiką, pasakojo nepastebėjęs, ir namų link bėgančio vaiko nesivijo, jam nesudavė, o tik pagrūmojo ranka.

Tačiau iš sūnaus draugų išgirdusi, kad kaimynas muša jos vaiką, nubėgusi prie malkinės vaiko mama pamatė vaiko pasakojimą atitinkantį vaizdą. Vydamasis jos sūnų, kaimynas du kartus lenta jam sudavė per galvą. Moteriai pradėjus šaukti, smurtas liovėsi. Blogai pasijutęs berniukas nedelsiant greitosios pagalbos automobiliu buvo išvežtas į Šilutės ligoninę.

Tyčinį nesunkų nusikaltimą padariusiam vyrui skirta laisvės atėmimo vieneriems metams bausmė, jos vykdymą atidedant metams. Nukentėjusiam vaikui smurtautojas privalės sumokėti 500 litų neturtinės žalos atlygio.

Auklėjo posūnį

Į teismą papuolė ir šilutiškis, kuris diržu su sagtimi „auklėjo“ mažametį posūnį. Kad berniukas namuose patyrė smurtą, pastebėjo vaikų darželio darbuotojos: ant vaiko sėdmenų jos išvydo kraujosrūvas. Apie tai buvo informuota įstaigos direktorė.

Ji apie įvykį pranešė su socialinės rizikos šeimomis dirbančiai socialinei darbuotojai. Pastarajai apsilankius mažamečio namuose, jo mama patvirtino, kad prieš kelias dienas vaikas namuose gavo mušti.

Paaiškėjo, kad birželio pradžioje iš darbo grįžęs šilutiškis, būdamas neblaivus ir apimtas pykčio, išbarė sugyventinės sūnų ir du kartus trenkė diržu. Ant berniuko sėdmenų įsispaudė diržo sagties raštas. Vyro pyktį sukėlė tai, kad sirgdamas vaikas basas lakstė lauke.

Teisme šilutiškis neneigė savo kaltės ir tikino dėl tokio poelgio nuoširdžiai besigailintis.

Jam skirta 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant vieneriems metams. Be to, vyras per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos privalės atidirbti 40 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose bei organizacijose.