Mažametės tvirkintojo „košę“ srėbs jo tėvai

46Šilutės r. apylinkės teismas uždarame posėdyje sausio viduryje priėmė sprendimą byloje dėl mažametės tvirkinimo. Teisėja Virgina Pankauskienė nuteisė mokykloje besimokantį, pedagogų neigiamai charakterizuojamą nepilnametį. Vaikinas anksčiau teistas nebuvo.

Kaip informavo teismo teisėjo padėjėja, atstovė ryšiams su visuomene Rasa Vekterienė, vaikinas nuteistas laisvės apribojimu vieneriems metams. Jis įpareigotas per šį laikotarpį mokytis arba dirbti, arba registruotis Darbo biržoje.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, tyčinį jos pobūdį ir kaltinamojo asmenybę.

Be to, iš nuteistojo mažametei priteista atlyginti 3000 litų neturtinės žalos. Kadangi jaunuolis savo turto ir pajamų neturi, žalą atlygins jo tėvai.

Uždarų teismo posėdžių metu nuteistasis, kaip dažnai būna, savo kaltę neigė, tačiau teismas konstatavo, kad jaunuolis nusikaltimą įvykdė.

Jo kaltė įrodyta remiantis nukentėjusios mažametės apklausa, liudytojų parodymais, teismo psichiatrijos ir psichologijos ekspertizės aktais.