„Mazda“ į šalikelę nustūmė traktorių, girtas BMW vairuotojas bandė nuslėpti autoįvykį

avarija Sveksna andriausPirmadienio vakarą tęsėsi nelaimėmis paženklintos priešventinės savaitės įvykiai. Netoli Saugų gyvenvietės į traktorių įsirėžė lengvasis automobilis „Mazda“. Po kelių valandų Švėkšnos seniūnijoje vairuotojas nesuvaldė „BMW“ ir nulėkęs nuo kelio trenkėsi į eglę.

Pirmojo įvykio metu į avariją patekę vyrai atsipirko išgąsčiu, tačiau antrosios avarijos metu sunkiai sužeistas „BMW“ vairuotojas.

Saugose nepastebėjo traktoriaus

Apie 17 val. ties Berciškės kaimu (Saugų sen.) kelyje Šilutė – Saugos susidūrė lengvasis automobilis ir traktorius. Į avariją patekę vairuotojai nenukentėjo, tačiau „Mazda 323“ buvo stipriai sudaužyta, o traktorius nuo smūgio nustumtas į šalikelę. Ant kelio išsiliejo daug tepalo, pasklido duženos.

Automobilį „Mazda 323“ vairavo 68 metų traksėdiškis, kuris apakintas priešais atvažiuojančio automobilio, nepastebėjo ta pačia kryptimi lėtai judančio traktoriaus ir į jį įsirėžė. Traktorininkas nuo smūgio į galą nebesuvaldė sunkiasvorės žemės ūkio technikos – ji nevaldoma nuriedėjo nuo kelio. 46 metų Saugų kaimo gyventojo vairuojamas „Belarus“ markės traktorius vos neapsivertė.

Traktoriaus vairuotojas pasakojo, kad prieš avariją buvo sustabdytas policijos, pareigūnai patikrinę dokumentus vairuotojui leido važiuoti toliau. Jį stabdę patruliai teigė, kad apžiūrint traktorių tuo metu jo apšvietimas buvo tvarkingas.

Tamsoje traktoriaus nepastebėjęs „Mazdos“ vairuotojas tvirtino, kad traktoriaus nepamatė, nes šis važiavęs išjungęs gabaritines šviesas arba jos buvo neveikiančios. Traktorininkas tikino, kad gale buvo įjungtas trumpų šviesų papildomas žibintas.

Pirminiais duomenimis, vairuotojai sunkesnių sužeidimų nepatyrė, atsipirko išgąsčiu.

Avarijos metu nelijo, matomumas buvo neblogas, tačiau kelio danga šlapia. Vairuotojai susitarė dėl avarijos aplinkybių ir patys užsipildė eismo įvykio deklaracijas.

Po avarijos išsiliejusiems tepalams ir duženoms nuvalyti iškviesti ugniagesiai.

„BMW“ skrydis Švėkšnoje

Tą patį vakarą Šilutės rajone įvyko eismo įvykis, kurio metu, pirminiais duomenimis, stipriai sužeistas keleivis, o 25 metų vairuotojas liko sveikas – be įbrėžimo.

Avarija įvyko Švėkšnos seniūnijos teritorijoje, kelio Švėkšna -Kvėdarna dešimtajame kilometre. Vos tik pravažiavęs Žąsyčių kaimą, nepasirinkę saugaus greičio, tiesiame kelyje jaunas vairuotojas nesuvaldė automobilio, ėmė slysti šonu, nučiuožė nuo kelio ir rėžėsi į eglę.

Automobilio padangos buvo plikos, o ir greitis, tikėtina, nemenkas, nes nulėkęs nuo kelio penktos klasės „BMW“ čiuožė kelkraščiu apie pusšimtį metrų.

Atvykusiems pareigūnams įtarimų sukėlė tai, jog prisistatęs 25 metų vairuotojas visiškai nesužeistas, nors smūgis buvo būtent į vairuotojo pusę. Smūgio būta stipraus. Nuo smūgio pažiro automobilio detalės.

Prispaustus keleivius išvadavo pro šalį važiavę žmonės. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad šalia besibūriuojantis jaunimas pasakoja tikrovės neatitinkančią informaciją, norėdami nuslėpti tikrąsias įvykio aplinkybes.

Pareigūnai netruko išsiaiškinti, jog prisistatęs 25 metų vairuotojas bando dangstyti tikrąjį automobilio vairuotoją ir eismo įvykio sukėlėją, kuris avarijos metu gan stipriai susižalojo ir buvo išgabentas į Šilutės ligoninę. Pirminiais duomenimis jam lūžo koja, keli šonkauliai, eismo įvykio metu jis buvo neblaivus. Tai jau ne pirma avarija sukelta šio jaunuolio.

Tolimesnes avarijos aplinkybes aiškinasi pareigūnai.