Mažėja greitis greitkeliuose, prasideda žieminių padangų sezonas

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) informuoja apie sezoninius Kelių eismo taisyklių pakeitimus: nuo lapkričio 1 d. mažėja maksimalus leistinas greitis magistralėse ir greitkeliuose, prasideda žieminių padangų sezonas.

Asociatyvi nuotr.

Nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse ir greitkeliuose leidžiama važiuoti iki 110 km/val. greičiu. Greitis kituose keliuose su asfalto arba betono danga išlieka 90 km/val., kituose keliuose – 70 km/val.

Visada svarbu pasirinkti saugų greitį, kuris būna mažesnis už leistiną maksimalų. Vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę, meteorologines sąlygas, eismo intensyvumą.

Mažesnis leistinas greitis automagistralėse ir greitkeliuose – ne vienintelis sezoninis pasikeitimas. Nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.

Padangos užtikrina tinkamą sukibimą su kelio danga, todėl svarbu, kad būtų nenudėvėtos, protektoriaus gylis būtų ne mažesnis nei 3 mm. Rekomenduojamas protektoriaus gylis turėtų būti didesnis. Padangos – viena pagrindinių automobilio dalių, nuo kurių priklauso saugumas keliuose, naudojant padangas, kurios neskirtos važiuoti žiemą arba kurių protektoriaus gylis neatitinka reikalavimų, panaikinama privalomoji TA.

Dygliuotas padangas rekomenduojama rinktis, jei daug važinėjama užmiesčio sunkiai išvažiuojamais keliais. Naudojant dygliuotas padangas, ant automobilio galo turi būti ženklas – baltas lygiakraštis trikampis su raudonu apvadu ir dygliu viduryje. Dygliuotas padangas galima eksploatuoti iki balandžio 10 d.

Eismo sąlygos žiemą būna permainingos, todėl prieš kelionę būtina pasitikrinti, ar tinkamai veikia visos sistemos, stabdžiai, šviesos, valytuvai, ar yra plovimo skysčio. Rūko žibintus leidžiama naudoti tik esant blogam matomumui, o priekinius – ir sugedus priekiniam kairiajam artimųjų šviesų žibintui.

LAKD inf.