Mažiau girtų už vairo, mažiau avarijų ir žuvusiųjų

drunk-driving-101209-02Eismo saugumas Šilutės rajone gerėja, kasmet mažėja avarijose žuvusių ir sužeistų žmonių skaičiai, – tokią džiugią informaciją šilutiškiams pranešė Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius, pristatydamas komisariato praėjusių metų veiklos ataskaitą.

Tačiau šioje srityje dar daug bėdų: dar daug vairuotojų prie vairo sėda būdami neblaivūs, nemažai keliuose ir tokių, kurie neturi teisės vairuoti.

Sumažėjo eismo įvykių ir žuvusiųjų

2014 metais rajone buvo užregistruoti 207 eismo įvykiai (2013 m. – 224), 47 iš jų – įskaitiniai, kuriuose nukentėjo žmonės (užpernai buvo 71 įskaitinė avarija). Šių avarijų metu pernai žuvo 4 žmonės, sužeisti 57, o 2013 m. žuvo 8, buvo sužaloti 88.
Tarp sužeistųjų pernai – 9 pėstieji, 26 vairuotojai, 19 keleivių ir 2 dviratininkai.

Tai geresni skaičiai, nei buvo kelis ankstesniuosius metus,  pavyzdžiui, 2010-aisiais rajono keliuose žuvo 25 žmonės.
Pagrindinės eismo nelaimių priežastys vis tos pačios: saugaus greičio nesilaikymas, Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimai, vairuotojų reikalavimo duoti kelią nevykdymas ir vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymas.

Avaringiausios vietos Šilutės mieste yra Žalgirio, Cintjoniškių ir Geležinkelio gatvės, kur per metus sužeista po 3 žmones. Labai nesaugu yra Šyšgirių kaimo keliuose (sužeisti 2 žmonės), Saugų seniūnijoje, kelyje į Klaipėdą (sužeisti 4), Kukorų ir Bružų kaimuose. Taip pat Žemaičių Naumiesčio Klaipėdos ir Laisvės gatvėse (1 pėstysis žuvo ir 2 sužeisti), Kintų sen. kelyje Priekulė – Sakūčiai – Ventė ir Alkos kaime (po 3 sužeistus) ir kelyje Ruguliai – Povilai (1 sužeistas).

Sužeistų ir žuvusiųjų yra Katyčių sen. Stubrių k. ir kelyje Degučiai – Katyčiai, Juknaičių sen. keliuose Pagėgiai – Šilutė bei Juknaičiai – Sausgalviai – Tatamiškiai, Švėkšnos miestelyje, kur sužeisti net 4 žmonės, kelyje Rusnė – Pakalnė – Uostadvaris ir Gardamo sen., kur keliuose kaimuose pernai buvo sužaloti 4 žmonės.

Sulaikyta mažiau girtų vairuotojų

Per 2014 metus pareigūnai sulaikė 176 girtus vairuotojus (per 2013-uosius – 226), 41 iš jų neblaivus vairavo nebe pirmą kartą (užpernai – 36), o 36 vairavo neblaivūs ir neturėdami vairuotojų teisių (2013 m. – 41).

Pernai pareigūnai priverstinai nuvežė 145 transporto priemones, iš jų teismo sprendimu 36 buvo konfiskuotos.

Pernai rajone pareigūnai vykdė 142 policines priemones, kurių metu buvo nustatyti 4066 Kelių eismo taisyklių pažeidėjai.

Didžiausias dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų, greičio, pėsčiųjų ir dviratininkų kontrolei.