Mažiau rasta nelegalių vaistų, žymiai daugiau – nelegalių rūkalų

Namine sandeliukeSpaudos konferenciją surengęs ir už pusmečio veiklą atsiskaitęs Šilutės policijos vadovas Sigitas MIKUTAVIČIUS kalbėjo ir apie apylinkės inspektorių darbą, policijos rėmėjų pagalbą, akcizais apmokestinamų prekių kontrolę.

Šiemet pirmąjį metų pusmetį smarkiai išaugo paimtų nelegalių tabako ir naftos produktų gaminių kiekiai, bet labai sumažėjo vaistų, alkoholio ir raugo (brogos) paėmimo atvejų.

Pasak komisariato viršininko, per pirmąjį 2013 m. pusmetį pareigūnai buvo paėmę 2344 nelegaliai parduodamų vaistų pakuotes, tuo tarpu šiemet jie aptiko tik 57 tokių vaistų pakuotes.

Nelegaliai įvežto alkoholio pernai per 6 mėnesius paimta 965,64 litro, o šiemet per pusmetį – kone perpus mažiau – 593,81 l.
Mažiau aptikta ir raugo naminės varymo fabrikėliuose: pernai – 8196 litrai, šiemet – 1540 litrų.

Užtat kontrabandinių cigarečių tiekėjai tų prekių atveža vis daugiau: pernai iš mūsų kraštiečių tokių rūkalų pareigūnai paėmė 2641 pakelį, o šiemet – jau 8812 pakelių. S.Mikutavičius pastebi, kad dauguma mūsų krašte aptinkamų kontrabandinių rūkalų pakuočių yra su Baltarusijos banderolėmis.

S.Mikutavičius sakė reikalausiantis, kad į seniūnijų komisijas, kurios sprendžia socialinių pašalpų skyrimo klausimus, būtų įtraukti ir apylinkių inspektoriai. Jie stebėtų, kad pašalpos nebūtų skiriamos, o jau skirtos – būtų atimtos tiems asmenims, kurie yra bausti už akcizinių prekių laikymo ir pardavimo pažeidimus arba yra pagauti vairavę išgėrę. „Pažadu, kad stebėsime, kaip gyvena ir iš ko pragyvena tokios šeimos“, – sakė jis.

Rajone per pusmetį įkurtos dvi naujos saugios kaimynystės grupės ir dabar jau yra 16 tokių grupių: daugiausia – 6 – Šilutėje, 3 – Juknaičiuose. Iki šiol saugia kaimynyste nesusidomėjo Švėkšnos, Žemaičių Naumiesčio, Usėnų, Katyčių ir Gardamo gyventojai.
Mūsų policijai talkina 28 jos rėmėjai, kurie per pusmetį dirbo 291 valandą.