Mažiausi pacientai glaus dovanotus žaislus

zialsai ligoninei monika„Dovanoti vienas kitam džiaugsmo, negailėti dėmesio ir pasidalyti nors ir mažomis, bet mielomis smulkmenomis – tokia ir yra šių švenčių prasmė“, – sako apie 25 Šilutės moteris vienijančio Šilutės Soroptimos klubo prezidentė Virgina Pankauskienė, paklausta, kaip kilo mintis paskatinti šilutiškius pradžiuginti mažiausius Šilutės ligoninės pacientus.

Pasaulinei moterų organizacijai „Soroptimos International“ priklausantis Šilutės Sorotimos klubas prieš šventes paragino zaislai ligoninei su vaikais. jpgžmones padovanoti Šilutės ligoninės Vaikų ligų skyriui žaislų, knygelių, lavinimo priemonių ir sulaukė nemažo palaikymo.

Praėjusios savaitės viduryje klubo narės nuvežė į ligoninę kalną šilutiškių atneštų žaislų, kuriais jų vaikai jau pasidžiaugė ir sutiko pasidalyti su ligoniukais. Taip pat žmonės atnešė knygų, skirtų ir patiems mažiausiems, ir jau paaugusiems skyriaus pacientams, spalvinimo knygelių. Pačios klubo narės už kelis šimtus litų nupirko naujų lavinimo knygelių, spalvinimo priemonių. Visa tai perduota skyriaus vedėjai Vaidilutei Intienei.

Dėkodama visiems skyriaus rėmėjams, gydytoja sakė, kad šiemet pajutusi ypatingą žmonių gerumą, nuoširdumą. „Soroptimos klubo raginimą išgirdę žmonės ir pavieniai atvežė vaikams žaislų, užsukdavo tiesiog pasveikinti su artėjančiomis šventėmis, nešė angelus, skyrė gražiausius žodžius mūsų medikams. Šio klubo narėms noriu perduoti ypatingą padėką, nes jų paramą Vaikų ligų skyriaus pacientai patiria ne pirmą kartą“, – sakė V.Intienė.

Pasak skyriaus vedėjos, čia kasdien gydoma apie 20 vaikų, per metus skyriuje gydosi apie 1600 mažųjų pacientų. Aišku, visi jie, atskirti nuo šeimų, artimųjų, patiria stresą, todėl galimybė paskaityti, paspalvinti, sudėlioti dėlionę ar pamyluoti mielą meškutį vaikams labai praskaidrina ligos dienas.zaislai ligoninei

„Ne vienas patikusį žaislą nori ir namo parsivežti. Neatimsi juk iš mažylio žaislo. Ilgainiui žaislų kampelis pamažu ištuštėja, knygelės suskaitomos. Todėl tokios rėmėjų dovanos visada reikalingos mūsų skyriaus pacientams“, – pasakojo gydytoja V.Intienė, linkėdama visiems rajono gyventojams ateinančiais metais stiprios sveikatos.