Mažojo golfo aikštelė praris didelius pinigus

GOLF 6Rajono Tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas aplankė Usėnus, Stubrius ir Katyčius, kur susipažino su baigiamais bendruomenių projektais, finansuojamais asociacijos „Lamatos žemė“.

Komiteto pirmininkas Algirdas Balčytis politikų išvyką suorganizavo gavęs įvairių pranešimų apie abejotinas projektinių darbų vertes ir kainas. Daugiausia abejonių žmonėms kyla dėl Stubriuose pastatyto mažojo golfo aikštyno ir maždaug 24 kv. m. ploto priestato statybos kainos ir darbų kokybės.

Usėnuose – be priekaištų

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariams Birutei Kleinaitei, Antanui Kubaičiui, Jonui Purliui ir komiteto pirmininkui, vicemerui A.Balčyčiui nekilo jokių abejonių dėl Usėnų bendruomenės įgyvendinto projekto „Usėnuose gera gyventi visiems“ naudos usėniškiams ir atliktų darbų kokybės. Projekto vadovė Aldona Rauktienė ir bendruomenės pirmininkė Gražina Bardauskienė su pasididžiavimu politikams rodė ir pasakojo apie atliktus darbus ir įgyvendintą projektą, kurio visa vertė – 366 tūkst. litų.

Tačiau statybininkams, atlikusiems 457,62 kv. m ploto patalpų rekonstrukcijos darbus, įrengusiems vietinį šildymą bei sumontavusiems naujus sanitarinius mazgus, atiteko mažesnė suma. Už visus statybos darbus buvo sumokėta 239,59 tūkst. litų. Už likusias projekto lėšas įsigyta baldų, virtuvės įrangos, aplinkos priežiūros įrankių.

Pasak A.Rauktienės, kad būtų pasiekta geresnė darbų kokybė, su UAB „Meliovesta“ vadovais buvo sutarta, jog du bendruomenės nariai – statybininkai bus įdarbinti jų įmonėje ir dirbs Usėnuose. „Taigi turėjome du saviškius, kurie ne tik užtikrino darbų priežiūrą, bet ir patys stengėsi dirbti sąžiningai, kad paskui netektų raudonuoti prieš visą kaimą“, – kalbėjo A.Rauktienė.GOLF

Be to, retą dieną statybininkų nelankydavo bendruomenės nariai, darbus apžiūrėdavo ir pats seniūnas Algirdas Rauktys. Toks bendruomenės požiūris į savo projektą davė laukiamą rezultatą – viskas padaryta puikiai.

Stubrių aikštynas – neįtikėtinai brangus

Stubriuose rajono politikus pasitiko kelios bendruomenės narės ir pirmininkė Alytė Stirbienė. Pagal asociacijos „Lamatos žemė“ finansuojamą projektą baigiamame įrengti mažojo golfo aikštyne dar triūsė keli UAB „Žibai“ darbininkai, kurie golfo įrangą dengė dirbtine žole.

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto politikai – nemažą patirtį turintys statybos bei melioracijos inžinieriai A.Balčytis, A.Kubaitis ir J.Purlys dėl darbų kokybės priekaištų nesakė. Bet kai prasidėjo kalba apie pinigus, kuriuos paklojo bendruomenė statybininkams už savo projekto įgyvendinimą, vyrai tik kraipė galvas.

Projektui „Stubrių kaimo bendruomenės teritorijos pritaikymas poilsiui ir amatų plėtrai“ buvo skirta 481 tūkst. litų. Politikus stebino, kad apie 24 kv. m ploto priestatėlio (du kambarėliai, 2 langai, 2 durys ir 1 kriauklė, be tualeto ir jokio šildymo) ir panašaus ploto lauko terasos statyba bendruomenei atsiėjo daugiau kaip 170 tūkst. litų, o 0,5 ha teritorijos melioracija – net apie 30 tūkst. litų…

Už likusius 281 tūkstantį litų įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, išbetonuotos kelios mažojo golfo aikštelės, visa teritorija aptverta tvora.

Politikai niekaip nesuprato, kelis automobilius būtų galima pastatyti įrengtoje aikštelėje. Jų manymu, vienam automobiliui aikštelė per didelė, o trys automobiliai iš jos galės pajudėti tik paeiliui.

A.Balčytis A.Stirbienei ir kitoms bendruomenės narėms sakė abejojantis, jog sumanymas Stubriuose įrengti mažojo golfo aikštelę buvo pats prasmingiausias.

A.Stirbienė pripažino, jog prieš 5 metus bendruomenė svajojo pasistatyti buitinių paslaugų ir amatų namus. Kodėl svajonės pasikeitė, moteris nutylėjo.

Katyčių bendruomenės pirmininkas, seniūnės pavaduotojas Viktoras Vaitiekovas, tikriausiai norėdamas pagirti savo viršininkę, leptelėjo, kad dėl mažojo golfo aikštyno Stubriuose didžiausią iniciatyvą rodė seniūnė J.Tamavičienė.

GOLF 5Stubriškės moterys mano, jog toks centras, kokio norėjo Stubrių bendruomenė, tikriausiai atsiras Katyčiuose. „Ten labiau reikia“, – tarsi be nuoskaudos sakė jos.

A.Balčytis klausė, ar kas nors skaičiavo, kiek lėšų reikės išlaikyti mažojo golfo bazę. Jo nuomone, bendruomenės nariai pavargs vien pjaudami žolę.

Stubriškės vicemerą užtikrino, kad jų kaimas vieningas ir kad čia tvarka bus. Jų žiniomis, bus nupirktos ne tik golfo lazdos ir kamuoliukai, bet ir pora trimerių žolei pjauti. Stubriškės įsitikinusios, kad norinčių žaisti mažąjį golfą bus, – jau dabar yra klausiančių, kada bus aikštyno atidarymas.

Katyčiuose statoma pirtelė

Katytiškiai tikriausiai yra užkietėję pirčių mėgėjai ar bent įsitikinę, kad bendruomenei pirtis – perspektyvi verslumo ir paslaugų sau sritis. Projektui „Sveikas žmogus Katyčių bendruomenėje“ įgyvendinti per porą etapų iš „Lamatos žemės“ ketinama gauti apie 300 tūkst. litų.

Bendruomenė panaudai gavo buvusį seniūnijos sandėliukų pastatą. Čia ir anksčiau yra buvusi pirtelė. Tačiau šis pastatas, kai jį dar valdė seniūnija, sudegė. Dabar pastato rekonstrukcijos darbus atlieka UAB „Tima“.

Bendruomenė ketina čia atgaivinti pirtį. Palėpėje projekto lėšomis ketinama įrengti bilijardo ir sporto treniruoklių sales bei svečių nakvynės kambarį.