Mažojoje kultūros sostinėje Juknaičiuose nusilenkta menui ir jo puoselėtojams

juknaiciu svente kiemeliaiŠeštadienio pavakarę į tradicinę Juknaičių bendruomenės šventę „Visada jauni“ sugužėjo juknaitiškiai, jų kaimynai ir svečiai. Gamtos ir pačių gyventojų išpuoselėtame miestelyje, kuris yra vienas iš dešimties šalyje paskelbtų mažąja Lietuvos kultūros sostine, šiemet nusilenkta menui bei ištikimiems jo kūrėjams. Tad kaip dera mažojoje kultūros sostinėje, kur puoselėjamos lietuvių tradicijos ir papročiai, skleidžiama blaivybės idėja, skambėjo muzika, poezija, patrypti kvietė šokėjai.

O svarbiausia, kad ilgametei Juknaičių šokėjų vadovei Loretai Margaritai Černeckienei šiemet juknaitiškiai suteikė garbingiausią titulą – ji paskelbta Juknaičių Garbės piliete.

Praturtėjo nauja Garbės piliete

Renginiai Juknaičiuose prasidėjo vos įdienojus. Atidarytas atnaujintas Šeimų takas, surengtos tinklinio, netradicinio futbolo ir kitos sporto varžybos. Lankytojų laukė įvairių seniūnijos kaimų kiemeliai, viliojantys gardžių sriubų, kitų patiekalų kvapais.

juknaiciu svente cerneckiene skardziusSvarbiausios šventės ceremonijos vyko prie amfiteatro. Iškilmingąją šventės dalį pradėjo seniūnas Alfredas Gaubys ir bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė, iškėlę seniūnijos vėliavą. Juknaitiškius sveikino Miežiškių kultūros centro pučiamųjų orkestras „Ciongs“, Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, Seimo narys Artūras Skardžius.
„Jūs gražiai gyvenate. Džiaugiuosi, kad nepaleidžiate ir nenuleidžiate dar sovietiniais laikais gerbiamo Zigmanto Dokšo, puoselėjusio gyvenvietės aplinką, iškeltos kartelės. Linkiu, kad ne tik šiandien čia būtų gera gyventi“, – sakė Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, linkėdamas mažiesiems saugios vasaros, o suaugusiesiems atrasti laiko pailsėti.

Apie 140 juknaitiškių savo parašais palaikė Juknaičių seniūnijos, Juknaičių bendruomenės ir Salos etnokultūros ir informacijos centro iniciatyvą suteikti Juknaičių Garbės piliečio vardą ilgametei Mažosios Lietuvos šokio gaivintojai ir puoselėtojai, savitų choreografijų kūrėjai, „Juknaičių“ šokių kolektyvo vadovei Loretai Margaritai Černeckienei.
Į šventės aikštę iškilmingai buvo įneštos Garbės piliečio regalijos: liudijimas, medalis ir Garbės piliečių knyga. Atsiimti išskirtinio apdovanojimo pakviesta L.M.Černeckienė, anot vakaro vedėjų, pažįstama kiekvienam juknaitiškiui. Ji seniūnijoje su šokiu apjungė visas kartas. Buvo metas, kai L.M.Černeckienė vadovavo net šešioms šokėjų grupėms: jaunučių, jaunių, jaunimo, vidutinio amžiaus ir pagyvenusių žmonių.

Talentinga choreografė 1993 m. subūrė ir iki šiol vadovauja 18-os vyresniųjų žmonių šokių grupei „Juknaičiai“. 2006 m. šis kolektyvas į Šilutės rajoną parvežė pirmąją „Aukso paukštę“ – Lietuvos liaudies kultūros centro skiriamą aukščiausią apdovanojimą mėgėjų kolektyvams. „Juknaičiai“ daug kartų tapo įvairių šokių konkursų laureatu, dalyvavo visose Dainų šventėse, koncertavo Latvijoje, Rusijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje.
Sveikindamas naująją Garbės pilietę Seimo narys A.Skardžius sakė, kad Juknaičiai gali didžiuotis ne tik olimpiniu čempionu Romu Ubartu, bet ir meno pasiekimais. „Visi esame jums dėkingi. Galvodamas, kas galėtų įprasminti jūsų nuopelnus, atvežiau jums Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“, – įteikdamas dovaną Garbės pilietei L.M.Černeckienei sakė A.Skardžius.

juknaiciu svente barkauskiene komskisPasirašiusi Garbės piliečių knygoje ir žvelgdama į apdovanojimo ceremoniją stebėjusią žiūrovų auditoriją L.M.Černeckienė kukliai prisipažino, kad taip pagerbta ir įvertinta ji jaučiasi gana keistai.  „Šį gražų titulą sieju tik su „Juknaičių“ šokių kolektyvu. Smagu, kad ir šiandien mes esame kartu. Garbės pilietės vardas skatina naujiems ieškojimams ir darbams bei tuo pačiu labai įpareigoja. Tad stengsiuosi ir toliau pateisinti šį vardą“, –  sakė L.M.Černeckienė, dėkodama šokėjams ir savo vyrui Sigitui, kuris visus 15 metų kantriai ją vežioja iš Klaipėdos į repeticijas Juknaičiuose bei pats šoka kolektyve.

Su išskirtiniu apdovanojimu savo vadovę pasveikino didžiausiu bei brandžiausiu jos vaiku pavadintas kolektyvas „Juknaičiai“, gyvuojantis jau 23 metus. Šokėjai vadovei padovanojo gerumo bei atsidavimo simbolį – angelo statulėlę bei pačių paruoštą šokį „Vakaruškos“.

Pasveikinta ir Juknaičių Garbės knygos nominantė

Į aikštę buvo įneštas ir dar vienas svarbus simbolis – Juknaičių Garbės knyga, kurioje kasmet įrašomi seniūnijai ir bendruomenei nusipelnę žmonės.

Šįmet pasirašyti Garbės knygoje ir atsiimti apdovanojimo pakviesta Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė. Juknaičių seniūnijos tarybos nutarimu ir bendruomenės siūlymu, ji pagerbta už bendruomeniškumo skatinimą, reikšmingų iniciatyvų ir projektų įgyvendinimą, aktyvų dalyvavimą kultūrinėje, visuomeninėje veikloje, bendradarbiavimą su kitų rajonų bendruomenėmis bei Juknaičių vardo garsinimą rajone, Lietuvoje ir užsienyje.
L.Barkauskienė sakė, kad labiausiai yra dėkinga visai bendruomenei, nes be jos žmonių ir pagalbos ji būtų niekas. Išskirtinai ji dėkojo Seimo vicepirmininkui K.Komskui, kuris stengiasi kuo galėdamas padėti Juknaičiams.

Apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai

Juknaičiuose kasmet vyksta gražiausios sodybos, daugiabučio namo, gražiausiai tvarkomos įstaigos aplinkos rinkimai. Visi darbštuoliai, gražindami savo namų aplinką, puošia ir Mažosios Lietuvos kultūros sostinę bei jos apylinkes.

Seniūnas A.Gaubys aplinkos puoslėtojams įteikė po padėkos raštą ir po magnolijos medelį – jis vadinamas aristokratu, į namus pritraukiančiu teigiamą energiją.

Pirmieji atsiimti seniūno dovanos ir UAB „Tima“ vadovo Petro Juraškos įsteigto specialaus ženklo – užrašo „Gražiausia sodyba 2016“, pakviesti leitgiriškiai Aušra ir Marius Čėsnos. Gražiausiai besitvarkantys daugiabučio namo gyventojai irgi pripažinti leitgiriškiai Sergejus ir Irena Skačkovai, Darius ir Dalia Žygaičiai, Regina ir Ivanas Kudrešovai.

Už pažangiausiai priimamas naujoves bei namo renovacijos įgyvendinimą apdovanoti Juknaičių Šilo gatvės 4-ojo daugiabučio gyventojai. Gražiausiai aplinką tvarkanti įstaiga pripažinta Juknaičių pagrindinė mokykla.

Europietiškiausi ir darniausi

Juknaičių Garbės piliečio Z.Dokšo iniciatyva seniūnijoje kasmet išrenkama „Europietiškiausia šeima“, konkurso „Duona ir grožis – iš vienų rankų“ laimėtoja. Šiemet šį prizą pelnė Rasos ir Gintauto Vaičiulių šeima.

Apdovanojimą „Darniausia daugiavaikė šeima“ įsteigė bei patys dovaną įteikė dažni seniūnijos švenčių rėmėjai ir dalyviai, juknaitiškiai Alvidas ir Violeta Šimelioniai. Šiemet jie apdovanojo Vidą ir Arvydą Meižius, kurie augina pavyzdingus mokinius – pirmąją klasę baigusius trynukus Beatą, Arvydą ir Edviną, bei dar du sūnus – Vygandą ir Andrių.

Bendruomenės pirmininkė L.Barkauskienė prizu apdovanojo juknaitiškį Marijų Sandarą. Šis vyras nepabūgo sudrausminti miestelio aplinką niokojančios jaunimo gaujos, nufotografavo niekadėjus ir apie jų poelgius pranešė bendruomenei.

Apdovanoti ir sportininkai. Tinklinio varžybose prizines vietas laimėjo komandos „Bele kas“ ir „Juknaičiai“, o nugalėtojais tapo „Leitgiriai“. Netradicinio futbolo „Zorbing“ varžybose III vietą iškovojo Juknaičių klubas, II vietą – „Leitgiriai“, o nugalėjo „Pašyšiai“.

Irstymosi plaustu varžybų prizininkai – Regimantas Grigalis ir jo brolis Andrius Grigalis, o I vietą iškovojo Aivaras Macikas.

Juknaitiškius džiugino moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“, vietos mokyklos moksleivių koncertas, vakarinėje dalyje, kai buvo uždegtas laužas, koncertavo Vytautas Šiškauskas ir Eglė Jakštytė.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.