„Medakmoje“ – nemokama reabilitacija vaikams

medakma manksta„Kam važiuoti į sanatoriją, jeigu puikias vaikų reabilitacijos paslaugas galima gauti ir Šilutėje“, – rekomenduoja reabilitacijos ir grožio centro UAB „Medakma“ medikės.

Daug kas nežino, kad nuo 2015 m. rugsėjo ši gydymo įstaiga pasirašė sutartį su Klaipėdos teritorinėmis ligonių kasomis, tad vaikams, turintiems šeimos gydytojo siuntimą, reabilitacijos paslaugos teikiamos NEMOKAMAI.

Tiek pirminėje, tiek antrinėje reabilitacijoje sveikatą jie gali stiprinti mankštose, įvairiuose masažuose, elektroterapinėmis procedūromis, dumblių aplikacijomis ir kt.

Svarbiausia, čia nereikės laukti eilėse ir vaikščioti iš kabineto į kabinetą – visas procedūras atliks specialistų komanda, pritaikomas patogus pacientui laikas.   

Patogu ir efektyvu

Ambulatorinę reabilitaciją pacientams „Medakma“ teikia jau seniai, o prieš metus reabilitacijos paslaugas ėmė teikti ir vaikams iki18 metų. Čia gali kreiptis pacientai, turintys judamojo – atramos aparato pažeidimų, sergantys nervų sistemos, odos, kvėpavimo takų ligomis.
DSC07387
Norint sustiprinti sveikatą šiame reabilitacijos ir grožio centre, visų pirma reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertinęs būklę išrašo siuntimą pirmajam 5 dienų reabilitacijos etapui, o vėliau ir antrajam 16 darbo dienų etapui. Abiejų reabilitacijos etapų procedūras galima atlikti „Medakmoje“.

Pradėjus lankytis „Medakmoje“, pirmiausia paciento būklę įvertina gydytoja reabilitologė Vida Giedrikienė ir sudaro individualų sveikatos gerinimo ar reabilitacijos priemonių planą, paskiria procedūras.

Vėliau konkrečiai vienam pacientui paskirta specialistė sudaro procedūrų grafiką. Procedūros atliekamos vienoje patalpoje, nereikia vaikščioti iš kabineto į kabinetą.

Atėjęs į „Medakmą“ vaikas ar suaugęs pacientas atlieka mankštą, jam daromi įvairūs masažai, elektroterapinės procedūros, dumblių aplikacijos, impulsinių srovių procedūros, neigiamo slėgio (baro) procedūros ir daugybė kitų.

Čia dirba patyrusių specialistų komanda: fizinės medicinos reabilitacijos gydytojas, logopedas, psichologas, 5 kinizeterapeutės, 2 masažuotojos, socialinė darbuotoja, fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytoja.

Sakoma, kad sveikata – svarbiausia, tačiau vaikams ne mažiau svarbūs ir mokslai, popamokinė veikla. Pasirinkus reabilitacijos kursą „Medakmoje“, šiuos dalykus lengva suderinti, nes vaikams skiriamas patogus laikas, nėra eilių.

Viena dažniausių bėdų – skoliozė

„Medakmos“ specialistės sako, kad tėvai turėtų skirti ypatingą dėmesį augančių vaikų laikysenai.

Stuburas – centrinė žmogaus kūno ašis, todėl bet kokie jo pažeidimai gali labai stipriai sutrikdyti sveikatą. Stuburas gali iškrypti bet kokio amžiaus žmogui: ir suaugusiajam, ir vaikui.

Dažna stuburo liga – skoliozė – iškrypimas į šoną. Skoliozė gali būti įgimta arba įgyta. Kai kuriais atvejais dėl gimdymo traumos, netaisyklingai susiformavusių stuburo slankstelių, įgimtų raumenų ar nervų ligų kūdikis jau gimsta su iškrypusiu stuburu.

„Dažniausiai stuburas krypti pradeda vaikystėje, kai raumenys dar silpni, nėra pakankamai išsivystę, o vaikas daug laiko praleidžia sėdėdamas išsikreipęs prie kompiuterio, televizoriaus. Jam lyg ir smagiau, patogiau taip sėdėti, tačiau dėl nuolatinės tokios padėties stuburas gali iškrypti net iki S raidės formos, – teigia gydytoja reabilitologė Vida Giedrikienė.

Dėl netaisyklingos laikysenos vaikystėje ar paauglystėje iškrypęs stuburas dažniausiai išgydomas koreguojant laikyseną, taikant fizioterapiją, gydomąją mankštą. Negydoma skoliozė progresuoja ir gali smarkiai suluošinti. Kad stuburas neiškryptų, būtina nuo mažens vaikus pratinti taisyklingos laikysenos, sėdėsenos, eisenos.

Dažna „kompiuterinė“ liga – kifozė

IMG 3243Kitas pasitaikantis stuburo iškrypimas – kifozė, kai stuburo krūtininėje dalyje susiformuoja kupra. Gilus stuburo įlinkis į nugaros pusę dažniausiai formuojasi, kai dirbama sėdint susirietus, susikūprinus, daug laiko praleidžiama netaisyklingai sėdint prie kompiuterio.

„Šiais laikais stuburo iškrypimą galima net pavadinti „kompiuterine“ liga. Ji diagnozuojama vis daugiau žmonių, ypač – jaunų. Turbūt kiekvienoje giminėje yra bent vienas kompiuterininkas – jį galima atpažinti iš tolo, nes dėl stuburo iškrypimo panašus į klaustuką“, – sako gydytoja.

Suaugusiems žmonėms stuburas gali iškrypti, kai dėl nuolatinės netaisyklingos padėties pertempiami stuburo raiščiai, taip pat po traumų, slankstelių osteoporozinių lūžių. Trauma ar darbas ilgai sėdint vienoje padėtyje paprastai išryškina stuburo pakitimus, kurie buvo atsiradę anksčiau ar įgimti, vystosi stuburo iškrypimas. Dėl iškrypimo netaisyklingai pasiskirsto krūvis, tenkantis stuburo slanksteliams, perkraunami tarpslanksteliniai diskai, gali formuotis išvaržos, kurios užspaudžia nervų galūnes. Dėl tokių patologinių pokyčių vargina nugaros skausmai, kartais sutrinka ir vidaus organų veikla.

Tėvai turėtų ypatingą dėmesį skirti savo augančių vaikų laikysenai: nuolat ją stebėti, koreguoti, o įtarę, kad stuburas krypsta, kreiptis į medikus.

Grožio ir reabilitacijos centrą „Medakmą“ rasite Rusnės g. 6, Šilutėje.
Daugiau informacijos www.medakma.lt arba tel.: (8 441) 61624, 8 685 63041.