„Medea“ klinikoje – naujos medicinos paslaugos

1Neseniai įkurtuves naujose patalpose Gluosnių gatvėje atšventusi Šilutės „Medea“ klinika“ nuo 2018-ųjų sausio pradžios pradeda teikti dar vieną būtiną sveikatinimo paslaugą – funkcinę kineziterapiją.

Klinikos vadovas gydytojas Artūras Skikas sako, jog šioje srityje rajone dar yra akivaizdi niša – tokių paslaugų labai trūksta daugeliui įvairias traumas patyrusių ir operacijas iškentusių bei reabilitacinį gydymą jau gavusių pacientų. Todėl klinikos vadovai nutarė užpildyti šią nišą.

Nutarė užpildyti nišą

Naujovę „Sveikatos šaltiniui“ pristatęs A.Skikas pasakoja, kad reabilitacinį gydymą po judamojo aparato – stuburo, pečių juostos, kelių sąnarių ar raiščių operacijų gauna visi pacientai – jį skiria šeimos gydytojai. Tačiau ir pacientai, ir traumatologai jau pripažįsta, jog Teritorinių ligonių kasų apmokamo gydymo paprastai nepakanka, judėjimo funkcijos per tą laiką neatsistato ir reabilitacija ligoninėje yra tik pusė viso gydymo kelio. Pacientams yra būtinos papildomos kineziterapijos procedūros, kurios padėtų gražinti iki traumos buvusią funkciją ir jėgą.

Medikai jau žino, jog tuomet reikalingi individualūs užsiėmimai su pacientu, nes ilgalaikis gulimas režimas, ilgai trukusi imobilizacija gipsu po operacijų ir traumų sukelia sąnarių kontraktūras, raumenų atrofiją ir sustingimą.

Ką tada žmogus daro? Ogi ieško sporto klubo arba individualiai tariasi su treneriais ir kineziterapeutais, kad šie padėtų atstatyti sveikatą. Bet ir nuėjus į sporto klubą reikia rasti specialistą, kuris sugebėtų sudaryti konkrečiam žmogui tinkamą treniruočių programą, o tai sugeba ne visi.

„Todėl ir nutarėme užpildyti šią nišą – pradėti teikti kineziterapeuto paslaugas“, – sako A.Skikas.

Tikslas – atstatyti funkcijas

Kineziterapija, pasak ilgamečio mediko, funkcinės medicinos sritis, kurią pelnytai reikėtų vadinti neatsiejama sveikimo dalimi. A.Skikas džiaugiasi, kad pagaliau ir medikai, ir pacientai pradeda suprasti, kaip svarbu atstatyti judėjimo funkciją, ir kad tam reikia gana netrumpo laiko – bent kelių mėnesių.

„Mūsų tikslas – atstatyti ir sustiprinti organizmo judamojo aparato funkciją. Siekiame šalinti raumenų sistemos funkcinį nepakankamumą, gražinti normalų dubens, stuburo ir galūnių paslankumą, subalansuoti judamojo aparato, nervų, širdies – kraujagyslių sistemų ir vidaus organų sąveikas, šalinti kūno sustingimą, gydyti pratimais kaulų – raumenų – sąnarių sistemas, taip pat pašalinti skausminį sindromą“, – pasakoja klinikos vadovas.

Siūlo masažus ir treniruotes

Specializuota nugaros problemų korekcijos mankšta, aerobinio kvėpavimo užsiėmimas, sąnarių judesių amplitudės ir paslankumo didinimo korekcija, kūno pusiausvyros lavinimo treniruotė, plokščiapadystės korekcija, rytinės sveikatingumo mankštos, lėtinio skausmo šalinimo individualus užsiėmimas, klasikinis nugaros masažas, atpalaiduojamasis nugaros masažas ir net atpalaiduojamasis viso kūno masažas, – tai vis procedūros, kurias jau gali lankyti šilutiškiai ir iš seniūnijų suvažiuojantys žmonės.

Po ilgesnės imobilizacijos pratimai sąnariams atliekami labai atsargiai, kad sąnariai apsiprastų. Ir tik kai pacientas nebejaučia diskomforto, krūvis didinamas.

Tiesa, pacientai laukiami jau praėję I ir II reabilitacijos etapus bei pasikonsultavę su traumatologu. Būtina išankstinė registracija telefonais 8 441 – 61510 arba 8 687 38289.

Deja, Teritorinės ligonių kasos šių paslaugų kol kas neapmoka, tad susimokėti tenka patiems pacientams.