Medicinos centras „Puriena“: 15 spartaus augimo metų

Purienai 15Šią savaitę ypač pakili nuotaika pasitinka visus, užsukančius į medicinos centrą „Puriena“: jau pusantro dešimtmečio viso rajono gyventojų sveikata besirūpinantys šio centro medikai švenčia gražią 15 metų sukaktį.

Nuo vieno centro iki dar penkių jo padalinių, nuo dviejų iki 9 šeimos gydytojų, nuo 7 iki 44 darbuotojų ir nuo 650 iki 11 500 pacientų, Odontologijos klinikos, vaistinės ir antrinio lygio medicinos paslaugas teikiančio dar vieno medicinos centro šalia – tokius pagrindinius skaičius pirmiausia reikia išvardinti, pradedant pasakojimą apie šią „Purienos“ sukaktį. 

Tad kur tos sėkmės paslaptis?

5 padaliniai, Odontologijos klinika ir vaistinė

2004-ųjų rugpjūčio 9-oji buvo ta diena, kai sudaręs sutartis su Teritorinėmis ligonių kasomis duris atvėrė dar vienas Šilutės medicinos centras. Jo vadovas Giedrius Benkunskas, klausiamas apie tokio „vasariško“ pavadinimo gimimą sako, kad ilgai mąstyti ir nereikėję: tiesiog šilutiškiai jau žinojo tose pat patalpose Gluosnių g. buvusią to paties pavadinimo vaistinę, tad ir buvo nutarta nieko nekeisti.

Pasak G. Benkunsko, tuometinį žingsnį lydėjo ir nemažai skeptikų komentarų, jog du, ir dar nevietinius šeimos gydytojus turintis centras ilgai neišsilaikysiąs. Tie pirmieji buvo netrukus didelį pacientų pasitikėjimą pelnę gydytojai Remigijus Jukna, kuris ir šiandien tebedirba „Purienoje“, ir Laura Petkevičienė, vėliau išvykusi iš Šilutės.

Per kelis pirmuosius metus „Puriena“ atidarė savo padalinius Usėnuose ir Katyčiuose, kiek vėliau įžengė į Žemaičių Naumiestį, Saugas ir Juknaičius. Centre buvo įkurta Odontologijos klinika, kurioje šiuo metu jau dirba 4 gydytojai odontologai ir burnos higienistė. O pernai pacientų pageidavimu duris atvėrė ir vaistinė.

Šiuo metu „Purienoje“ dirba 9 šeimos gydytojai, jie aptarnauja apie 11 500 prisirašiusių rajono gyventojų, ir pagal šį skaičių centras jau 7 metai yra lyderis rajone. O kolektyvas per tą laiką išsiplėtė iki 44 darbuotojų.

Dėkoja darbuotojams ir pacientamsbenkunskas 5

Didelis žingsnis pirmyn buvo prieš keletą metų, kuomet „Purienos“ patalpose įsikūrė antrinio lygio medicinos paslaugas teikiantis centras „Medea“. Tą labai įvertino pacientai, kuriems dabar ypač patogu visas reikalingas medicinos paslaugas gauti vienoje vietoje.

„Džiaugiamės, kad „Medea“ kasmet plečia savo paslaugų spektrą, tą labai palankiai vertina ir mūsų pacientai“, – sako G. Benkunskas.

Iš viso tik per pastaruosius 5 metus, pasak direktoriaus, į centro infrastruktūrą, statybas ir įrangą investuota apie pusantro milijono eurų. Be kita ko, iš pagrindų renovuotos ir pagrindinio centro patalpos.

Tad kur slepiasi tokios sėkmės paslaptis? „Viso to tikrai nebūtume pasiekę, jei neturėtume ypač darbščių, atsakingai į savo pareigas žiūrinčių ir žmones mylinčių darbuotojų. Visiems jiems esame be galo dėkingi už kasdienį triūsą ir indėlį į įmonės klestėjimą“, – sako G. Benkunskas.

Dėkoja jis ir centro pacientams, kurie įvertino įmonės pastangas, investicijas, čia dirbančių medikų kompetenciją, jų nuoširdų darbą, ir patiki jiems savo bėdas. Pasak G. Benkunsko, „Purienos“ pacientai yra išskirtinai geranoriški, supratingi, o su tokiais žmonėmis dirbti lengva ir medikams.

Gimtadienį pajus ir pacientai

Ar planuojama tolesnė „Purienos“ plėtra? Pasak G. Benkunsko, visų Lietuvos medicinos centrų plėtrą labiausiai stabdo gyventojų mažėjimas dėl emigracijos ir visai sumenkusio gimstamumo. Medikai ypač pastebi, kaip sensta šalies visuomenė.

Todėl tolesnė „Purienos“ plėtra kol kas planuojama tik už Šilutės rajono ribų. Jau gauta pasiūlymų teikti paslaugas Klaipėdoje.

O šią savaitę gimtadienio nuotaiką pajus ne tik „Purienos“ darbuotojai, kuriems administracija rengia padėkos vakarą. „Tokia nuotaika bus užkrėsti ir čia ateinantys pacientai“, – sako direktorius, iki galo neišduodamas to „užkrato“ paslapčių.