Medicinos centro „Puriena“ dešimtmetis: 45 darbuotojai, 5 filialai ir 12 tūkstančių pacientų

puriena Silutes darbuotojaiŠeštadienį pusšimtį žmonių vienijantis Šilutės medicinos centro „Puriena“ kolektyvas išplauks į kelionę laivu pamario vandenimis. Tai įmonės vadovų dovana savo darbuotojams medicinos centro 10-mečio proga.

Aptarti prabėgusio 10-mečio šios sukakties išvakarėse susėdame su „Purienos“ direktoriumi ir administratore – Giedriumi ir Gaile BENKUNSKAIS. Ir kalbamės ne tik apie pasiekimus ir sėkmes, bet ir apie buvusią nemenką riziką steigiant dar vieną medicinos įmonę nedideliame mieste, kuriame jau buvo privačių gydymo įstaigų, apie tuomet girdėtas kalbas, jog rizika greičiausiai nepasiteisins, ir, žinoma, apie tolesnius plėtros planus.

Verslo prasme pirmieji metai – nuostolingi

Kai 2004-ųjų rugpjūčio 8-ąją medicinos centro „Puriena“ vadovai pasirašė sutartį su Teritorinėmis ligonių kasomis (TLK) ir atvėrė dar vieno medicinos centro Šilutėje duris, jiems teko girdėti ne tik sveikinimus: ne kartą jie girdėjo ir skeptikų komentarus. Esą dar vieno medicinos centro steigimas Šilutėje yra mažų mažiausiai avantiūra ir kone žlugimui pasmerktaspuriena saugos reikalas.

Pagrindinė tokių kalbų priežastis – „Purienoje“ tuomet darbą pradėjo tik du jauni šeimos gydytojai – Remigijus Jukna ir tuoj po jo atvažiavusi Laura Petkevičienė. Abu jie buvo nevietiniai, taigi į naująją savo darbovietę kartu neatsivedė nė vieno paciento, be to, daugeliui užkliuvo ir abiejų gydytojų jaunystė.

„Bet aš tada visiems sakydavau, kad jaunystė nėra yda, o patirtis ateina dirbant“, – prisimena dabar G.Benkunskas.
Šiandien gydytojas R.Jukna jau gali būti vadinamas šio centro veteranu, be to, jis eina direktoriaus pavaduotojo medicinai pareigas. L.Petkevičienė irgi tebedirba iki šiol.

Per pirmąjį mėnesį norą gydytis „Purienoje“ pareiškė apie 650 rajono žmonių. Pasak administratorės G.Benkunskienės, įstaigos išlaikymo kaštų tai tikrai nepadengė. Verslo prasme nuostolingi buvo dveji pirmieji centro gyvavimo metai.

Bet laikas bėgo, o norą dirbti „Purienoje“ pareiškė vis daugiau medikų. Atėjo gydytojai Onutė Bučienė, vėliau – Daiva Gruzdienė, šiuo metu dirbanti centro vyriausiąja gydytoja.

puriena USeNAIDirba odontologai ir akušerė – ginekologė

Maždaug po metų duris pradėjo verti ir pirmieji centro filialai. Nors įmonės lėšų tam tada dar nepakako, bet centro perspektyva tikėję vadovai investavo asmenines. Pirmieji medicinos punktai atidaryti Usėnuose ir Katyčiuose, kur dirba atvažiuojantys gydytojai: Usėnuose – R.Jukna, Katyčiuose – D.Gruzdienė, Aldona Lekšienė ir Birutė Kaminskienė.

Netrukus po to punktas atidarytas Žemaičių Naumiestyje, čia kartu su gydytoja D.Gruzdiene pradėjo dirbti ir gydytojos A.Lekšienė bei B.Kaminskienė.

Dar vėliau į Šilutę atvažiavo gydytojos Jurgita Varnelytė – Stravinskienė ir Kristina Vitienė. Irgi jaunos, irgi ką tik baigusios mokslus.

Atidaryti filialai Saugose, kur dabar dirba gydytoja Violeta Giedraitienė, ir Juknaičiuose, kur pacientų laukia gydytoja Jolanta Valevičiūtė.

Visos gydytojos, ateidamos į „Purieną“, atsivedė ir savo slaugytojas.

„Filialas Juknaičiuose kol kas yra paskutinis, nes plėtrą šiek tiek pristabdė pastaruoju metu pasipylusios sveikpuriena Katyciaiatos apsaugos sistemos reformos“, – sako G.Benkunskas.

Iš pat pradžių medicinos centre Šilutėje buvo įsteigta ir odontologijos klinika, darbą čia pradėjo odontologės Giedrė Raibienė ir Birutė Rokienė. Netrukus prie komandos prisidėjo Indrė Misiūtė, Eglė Kriaučiūnaitė ir Evaldas Ruškys.

Metams bėgant kai kurie odontologai paliko Šilutę, jų vieton atėjo Vita Kelnerienė, kuri kartu su I.Misiūte bei B.Rokiene dirba ir dabar.

Po kelerių metų „Purienoje“ savo kliniką įsteigė ir akušerė – ginekologė Vida Kvederienė.

Atliekami visi būtiniausi tyrimai

Šiandien „Purienoje“ lankosi jau apie 12 tūkstančių mūsų rajono žmonių.

„Pacientai jau įsitikino, kad jiems patogu, jog šiame privačiame centre gali gauti visas pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurios įeina į šeimos gydytojos normą“, – atsako G.Benkunskas, kai teiraujamės apie teikiamų paslaugų spektrą. Ir pasakoja, jog „Purienoje“ atliekama ne tik šeimos gydytojo apžiūra ir konsultacija, bet ir bendras kraujo tyrimas, šlapimo tyrimai, širdies elektrokardiograma, gliukozės kiekio kraujyje nustatymas ir t.t. Reikalui esant čia atliekami perrišimai, darbuotojų profilaktinės apžiūros, sulašinami vaistai ir išrašomi siuntimai pas konsultantus.

Beje, konsultantai iš Klaipėdos gydymo įstaigų atvyksta ir į „Purieną“.
puriena Juknaiciai
Už dalį tyrimų pacientams tenka primokėti, kitą dalį apmoka įstaiga. Štai tik už atliekamus įvairius pacientų tyrimus centras kas mėnesį Teritorinei ligonių kasai sumoka apie 15 tūkst. litų.

Dėl biocheminių kraujo tyrimų atlikimo sutartį šio centro vadovai sudarė su kraujo tyrimų laboratorija UAB „Antėja“, o šios paslaugos šilutiškiams verslininkams kas mėnesį kainuoja apie 12 tūkst. litų. Tiesa, apie 5 tūkst. sumoka patys pacientai, – tie, kas pageidauja atlikti tokius tyrimus, kurių gydytojas jiems neskiria.

Apie 9 tūkst. litų kas mėnesį „Purienai“ už vykdomas sveikatos priežiūros programas (prostatos ir gimdos kaklelio vėžio, širdies – kraujagyslių) sumoka Teritorinė ligonių kasa.

Už verslo sėkmę dėkingi darbuotojams ir pacientams

Pacientų patogumui šiemet medicinos centre atlikti remontai, išplėsta registratūra, įrengtas ir sveiko vaiko kambarys. Tad dabar sergantys ir sveiki klientai čia jau priimami net 650-ies kvadratinių metrų plote išdėstytuose kabinetuose.

Klausiami apie tolesnius planus, centro vadovai neslepia, kad minčių dar labiau plėstis irgi yra. „Norėtume, kad patogesnę galimybę rinktis mūsų įstaigą turėtų ir Švėkšnos bei Vainuto apylinkių gyventojai, todėl teks steigti filialus ir tose seniūnijose. puriena zem Naumiestis
Be to, norėtume, kad pacientų patogumui konsultantai nuolat dirbtų mūsų centre“, – sako sutuoktiniai Benkunskai.

Dar šią vasarą centre bus ir daugiau remontų.

Gailė ir Giedrius Benkunskai sako, kad už įstaigos veiklos sėkmę pirmiausia jie dėkingi čia dirbantiems žmonėms. „Vertiname kiekvieno – ir gydytojų, ir slaugytojų, ir valytojų – darbą. Jei nebūtų pavykę suburti tokio nuoširdaus ir savo darbui atsidavusių žmonių kolektyvo, mūsų idėjos ir būtų likusios tik idėjomis“, – sako jie.

Dėkoja jie ir tūkstančiams centro pacientų, kurie čia dirbantiems medikams patikėjo brangiausią savo turtą – sveikatą. „Stengiamės dirbti taip, kad kiekvienas mūsų pacientas, atėjęs pas mūsų medikus, jaustųsi jaukiai, o namo išeitų sveikesnis, nei atėjo pas mus“, – sako Benkunskai.