Medicinos darbuotojų dieną – apdovanojimai Šilutės ligoninės medikams

P5032934Minint Medicinos darbuotojų dieną, Šilutės ligoninės vyr. gydytojui Dariui Steponkui Druskininkuose buvo įteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo garbės ženklas.

O keletą dienų prieš šią šventę Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio įsakymu, už pasiekimus plėtojant Šilutės ligoninės veiklą ir gerinant pacientų aptarnavimą, D.Steponkui buvo suteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas.

Dauguma Šilutės ligoninės medikų ir darbuotojų savo profesijos šventę paminėjo UAB „Dervira“ boulingo klube, o ketvirtadienį susirinkę ligoninės salėje priėmė ligoninės vadovo sveikinimus ir dovanas.

Medikai žaidė boulingą, vadovas priėmė regalijas

Medikų šventė prasidėjo Meno mokyklos dūdorių, kuriems vadovauja Gražvydas Raila, maršais. Šventės organizatorės gydytoja Regina Kulpienė – Jaunienė ir reanimacijos – operacinės skyriaus vedėja Audronė Pikžirnienė pasveikino susirinkusiuosius eilėmis. Jos minėjo, kad tradicija visiems susieiti ir paminėti profesinę šventę jau įgyvendinta šeštą kartą.

A.Pikžirnienė apgailestavo, kad medikams nėra įmanoma į šventės vietą sueiti visiems – kita dalis kolegų privalo dirbti.

A.Pikžirnienė perskaitė ligoninės vyr. gydytojo D.Steponkaus sveikinimo žodį. D.Steponkus, kuriam tą dieną Druskininkuose buvo įteikiamos Garbės ženklo regalijos, savo kolektyvo nariams dėkojo už puikų darbą ir tikino, jog jam asmeniškai suteikti apdovanojimai ir pripažinimas yra viso kolektyvo sėkmingo darbo nuopelnas. Vyr. gydytojas visus pasveikino ir su regioninės ligoninės statuso suteikimu Šilutės ligoninei.
P5032942
Vienintelis, kuriam tą vakarą buvo leista sveikinti medikus, pasak R.Kulpienės – Jaunienės, tai vis palankiau ir su meile į medikus žvelgiantis politikas, rajono meras Virgilijus Pozingis. Meras medikams palinkėjo kantriai siekti dar aukštesnio ligoninės statuso, nes jo manymu, Šilutės ligoninėje susibūrė didelis būrys aukštos kvalifikacijos ir paslaugių medikų. Jis padovanojo didžiulį tortą, papuoštą populiariausio ligoninės įrankio imitacija – švirkštu.

Medikams koncertavo dainuojamosios poezijos entuziastas, šilutiškis Adolfas Nausėda. Jį sesuo, medikė R.Kulpienė – Jaunienė pristatė kaip žmogų, po kelių dešimtmečių susigrąžinusį jaunystės pomėgį skambinti gitara ir kurti eiles.

Kitą koncerto dalį perėmė Šilutės meno mokyklos pedagogės Žydrė Adomaitienė ir Liuda Kašėtienė. Po koncerto, pasistiprinę medikai pasidalino į žaidėjų ir sirgalių komandas ir surengė boulingo turnyrą. Laimėjo draugystė.

Apdovanoti ir ligoninės „veidas“, ir „širdis“

Ketvirtadienį ligoninės salėje įvyko, anot D.Steponkaus, neeilinis ataskaitinis susirinkimas. Jam įstaigos vadovai ruošėsi dar tada, kai įstaiga buvo rajoninio lygio, o vyko jis jau regiono ligoninėje.

Rajono meras V.Pozingis sveikindamas kolektyvą sakė, jog savivaldybės valdžia mato ir vertina mūsų medicinos darbuotojų darbo rezultatus – ką jie pernai užsibrėžė, tą ir pasiekė. Todėl, anot mero, ir tos dienos susirinkime jie jau atrodė „visai kitaip“, jų „ir veidai, ir žvilgsniai buvo kitokie“.
MEDIKU SVENTE 4
Puokštę gėlių D.Steponkui įteikusi A.Pikžirnienė kolektyvo vardu dėkojo jam už pagarbą darbuotojams ir nuolatinį buvimą šalia ir pabrėžė, kad įstaigos medikai džiaugiasi ir didžiuojasi jo vadovavimu. Pats D.Steponkus sakė esantis dėkingas visiems be išimties už nuolatinį idėjų palaikymą ir už tai, kad visi buvo kartu sunkiais etapais. Jis pažadėjo ir ateityje daryti viską, kad kiekvienas įstaigos darbuotojas joje jaustųsi jaukiai.

Anot D.Steponkaus, ligoninėje nėra geriausių skyrių ir darbuotojų – visi čia geriausi. Todėl administracijos vardu jis kvietė visų skyrių atstovus pasiimti jiems skirtų ir visus metus ruoštų dovanų – fotografijų albumų. Ir kiekvienam rado šiltą žodį.

Daug prie įstaigos sėkmės prisidėjusiam Akušerijos – ginekologijos skyriui, Neurologijos skyriaus moterims, kurioms, anot jo, reikėtų bent vieno vyro, bet teks išsiversti be jų, jaunatviškiausiu pavadintam Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriui ir jo vadovei Daliai Murauskienei, „ligoninės širdžiai“ – Reanimacijos bei operacinių skyriui, vadovaujamam Audronės Pikžirnienės, ypatinga diplomatija išsiskiriančios Vaidilutės Intienės vadovaujamiems Pediatrijos skyriaus medikams, „įstaigos veidui“ – Priėmimo – skubios pagalbos skyriui bei jų vadovei Žydrei Dobilinskienei – visiems buvo padėkota.

Vyr. gydytojas neslėpė, kad prieš 18 metų atėjęs dirbti į Šilutę pateko „savo mylimiausio“ Traumatologijos skyriaus vedėjo Adulio Valodskos globon ir pats nemažai iš jo išmoko. Ypač – niekur neskubėti ir vėluoti. Dovaną atsiimdamas A.Valodska ir tądien priminė ligoninės vadovui, kad nėra jokio reikalo kur nors skubėti – nė vienas darbas vis tiek niekur nepabėgs…

Dovanų teko ir tiems skyriams, kurių ligoninėje atsidūrę pacientai lyg ir nemato –  Statistikos, Ūkio, laboratorijos darbuotojoms bei kitiems.