Medicinos įstaigų reformą pristabdė teismas

LigonineŠilutės apylinkės teismas nutarė patenkinti Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) prašymą ir sustabdė Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2015 m. gruodžio 23 d. sprendimą reorganizuoti Šilutės PSPC prijungiant jį prie Šilutės ligoninės.

Toks „moratoriumas” galios tol, kol šioje civilinėje byloje įsiteisės galutinis procesinis sprendimas.

Be to, teismas uždraudė Šilutės savivaldybės tarybai svarstyti ir priimti galutinį sprendimą dėl PSPC prijungimo prie ligoninės. Tokį sprendimą Savivaldybės taryba jau buvo pasirengusi spręsti ketvirtadienio (sausio 28 d.) posėdyje.

Taip Šilutės apylinkės teisme trečiadienį, sausio 27 dieną, nusprendė teisėja Dalia Jazbutienė.

Dviejų sveikatos apsaugos įstaigų sujungimo procesą teismas sustabdė, atsižvelgdamas į tai, kad LR Sveikatos apsaugos ministerija yra parengusi analogiškų reorganizavimų gaires, ir žinodamas tą aplinkybę, kad atsakovas – savivaldybės Taryba – nėra atlikusi kitų gairėse numatytų būtinųjų veiksmų, analizės, sprendimo nederinusi su įvairiomis organizacijomis ir gyventojais.   Teismo nutartis gali būti skundžiama per 7 dienas Klaipėdos apygardos teismui.
Tačiau atskirojo skundo padavimas nesustabdo nutarties vykdymo.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis „Šilutės naujienoms” sakė, kad Taryba pakluso teismo sprendimui ir minėto klausimo ketvirtadienį nesvarstė. Tačiau apylinkės teismo  sprendimą Savivaldybė apskųs kaip nepagrįstą apygardos teismui. Pasak mero, savivaldybės Tarybos turi teisę vykdyti savo įsteigtų įstaigų reorganizacijas ir siekti racionalesnių bei geresnę paslaugų kokybę užtikrinančių sprendimų.