Medicinos įstaigų reitinguose ir vėl pirmaujanti „Puriena“ plečiasi toliau

Šilutiškiams vieną naujieną po kitos pastaruoju metu pateikia medicinos centras „Puriena“. Praėjusią savaitę Valstybinės ligonių kasos (VLK) paskelbė asmens sveikatos priežiūros įstaigų reitingus, iš kurių aišku, kad Šilutės rajone vėl (nebe pirmą kartą) pirmauja „Puriena“.

„Purienos“ ir Psichikos sveikatos ir psichoterapijos centro vadovai G. Benkunskas ir L. Šiaudvytytė vakar pasirašė sutartį dėl abiejų įstaigų susijungimo.

To negana. Neseniai prisijungusi Šeimos gydytojų centrą „Puriena“ žengia tolyn: vakar pasirašyta sutartis ir oficialiai paskelbta, kad ši įstaiga įsigijo 100 proc. Šilutės Psichikos sveikatos ir psichoterapijos centro akcijų.

Pradžia buvo 2019-aisiais

Gydymo įstaigų reitingai Lietuvoje pradėti sudarinėti 2019-aisiais. Tokios inciatyvos tikslas buvo padėti pacientams apsispręsti, kokią gydymo įstaigą ar mediką pasirinkti, kad ir patys medikai, ir įstaigos matytų kokias užima pozicijas ir kur reikia pasitempti. Sveikatos apsaugos ministerija tuomet teigė, jog tai svarbus reforminis žingsnis, siekiant gerinti šalies gydymo paslaugų kokybę ir prieinamumą pacientams, ir kad nuo vietos reitinguose priklausys gydymo įstaigų finansavimas.

Tiesa, tuometinis ministras Aurelijus Veryga pripažino, kad neabejotinai bus ir tokių atvejų, kai atsiras nepatenkintų šiais reitingais. Bet, anot jo, tai normalu, nes bet kokios naujovės sukelia įvairių reakcijų.

LSMU Šeimos klinikos šeimos gydytoja Aušrinė Kontrimienė tuomet teigė, kad tai medikams suteikia galimybę matyti individualius rezultatus, siekiant kokybės, o tai naudinga tiek gydymo įstaigų vadovams, tiek patiems medikams. „Matydami, kad kolegos kažką daro geriau, galėsime vieni iš kitų pasimokyti. Tai bus naudinga visai sistemai ir stiprins pacientų pasitikėjimą medikais“, – sakė A. Kontrimienė.

Lietuvoje reitinguojama arti 450 pirmines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų, sudariusių sutartis su TLK: poliklinikos, šeimos gydytojų kabinetai ir centrai. Šilutės rajone – 5.

Pirmi nebe pirmus metus

VLK skelbiami 2020 metų šalies pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų darbo rezultatai išdėstyti suteikiant atitinkamą balų skaičių: medicinos centras „Puriena“ – 22 balai, UAB „Sveikatos darna“ – 15 balų, UAB „Šilutės šeimos gydytojų centras“ – 13 balų, UAB „Švėkšnos ambulatorija“ – 11 balų, VšĮ Šilutės PSPC – 11 balų.

Paklaustas kaip vertina tokį reitingavimą, „Purienos“ direktorius Giedrius Benkunskas atsako, jog tai tik dar kartą patvirtina seniai įrodytą tiesą, kad privatus sektorius dažnai dirba efektyviau už valstybinį.

„Kaip ir prieš metus, Ligonių kasų esame įvertinti didžiausia balų verte rajone. Tai verčia dar labiau pasitemti, savikritiškai reaguoti į pacientų pastabas“, – sako jis.

Anot geriausius rezultatus 2020 m. rajone parodžiusio medicinos centro vadovo, toks reitingavimas įdomus ir geras, kad ir ką besakytų skeptikai, o esant galimybei palyginti išlošia tik pacientai.

G. Benkunskas priduria, kad bet koks įstaigos pasiekimas pirmiausiai yra atsakingo ir darnaus viso kolektyvo darbo rezultatas. „Už šį rezultatą dėkoju visam medicinos centro „Puriena“ kolektyvui“, – sako jis.

Įstaigoje – pusė rajono pacientų

Vakar paskelbta, kad medicinos centras „Puriena“ pasirašė sutartį dėl 100 proc. UAB „Šilutės psichikos ir psichoterapijos centras“ akcijų įsigijimo.

„Tai dar vienas žingsnis link 2019 metais MC „Puriena“ savininkų patvirtintos plėtros strategijos, kurios viena esminių minčių buvo, kad mūsų pacientams galėtume teikti visas pirminio lygio paslaugas ir įdiegti vienodus aptarnavimo kokybės standartus“, – sako G. Benkunskas.

Šiemet prie „Purienos“ juridiškai prijungus Šilutės šeimos gydytojų centrą ir Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centrą, šios įstaigos ir toliau dirbs įprastose vietose. Šeimos gydytojas Adomas Lukoševičius ir gydytoja psichiatrė Loreta Šiaudvytytė liks jų vadovais.

Visoje jungtinėje įstaigoje dirbs 12 šeimos gydytojų, 9 gydytojai odontologai, kitas personalas, o visą kolektyvą sudarys apie 70 darbuotojų.

Pasak G. Benkunsko, įgyvendinus šias pertvarkas naujos galimybės atsiveria administravimo prasme: lengvėja darbuotojų pavadavimų organizavimas tarp filialų atostogų ar nedarbingumo metu, visuose filialuose galima įvesti vienodus kokybės standartus, yra galimybė mažinti ir administracinius kaštus.

Užbaigus reformas „Purienoje“ bus prirašyta arti 20 000 pacientų, t. y., apie 48 proc. viso rajono gyventojų. O psichikos sveikatos centras „Puriena“ aptarnaus viso rajono gyventojus – beveik 43 000 žmonių.

Esant tokiam įstaigos „svoriui“, anot G. Benkunsko, lengvėja įvairios derybos su kitomis įstaigomis: medicinos įrangos ir vaistų tiekėjais, bankais ir pan.). Be to, įstaiga bus patrauklesnė ir naujiems specialistams, nes finansinės galimybės leis pasiūlyti jiems konkurencingesnes sąlygas.