Medikėms – kontrabandininkėms įprastos baudos negalioja?

cigaretesGegužės pabaigoje nuskambėjo įvykis apie sulaikytas Šilutės ligoninės darbuotojas – kontrabandininkes, kurios cigaretes slėpė ne tik mašinose, bet ir ligoninės personalo persirengimo kambaryje.

Teismas vienos iš šių moterų bylą jau išnagrinėjo, bet, rodos, piliečiams įprastos administracinės baudos medikėms negalioja. Vienai moteriai automobilis, kuriame buvo rūkalai, grąžintas net neišnagrinėjus bylos, o kita medikė sulaukė per pusę mažesnės nei įprasta baudos.

Šilutės policijos komisariato pareigūnai vieną teismo sprendimą jau apskundė, kitą dar žada skųsti.

Gegužės 22 dieną Šilutės policijos pareigūnai, anoniminiu skambučiu informuoti apie galimai vežamas kontrabandines cigaretes, sustabdė Šilutės ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus darbuotojos automobilį. Pranešimas pasitvirtino – automobilyje buvo dvi dėžės nelegalių cigarečių.

Vykdant apklausą, nukeliauta ir iki ligoninės – ten jau kitos medikės automobilyje rastas 251 kontrabandinių cigarečių pakelis. Cigaretės slėptos ne tik automobilyje – 30 pakelių rasta ir personalo persirengimo kambaryje. Tuomet abiejų moterų automobiliai buvo priverstinai paimti ir pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pasak Šilutės PK Prevencijos poskyrio viršininko Artūro Siliaus, automobilis kontrabandinius rūkalus vežiojusiai medikei grąžintas net neišnagrinėjus administracinės teisės pažeidimų bylos. O baudos svarstymas atidėtas į rugpjūtį.

Antrai moteriai paskirta 2 500 litų administracinė bauda. Nors pagal įstatymus, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra nuo 10 iki 50 minimalių gyvenimo lygių,  pažeidėjui užtraukiama nuo 5 000 iki 10 000 litų bauda su šių prekių konfiskavimu ir priemonės, kuria šios prekės buvo gabenamos, konfiskavimu arba be jos konfiskavimo.

A.Silius sako, kad teismo sprendimą, kai medikei skirta mažesnė nei įprasta bauda, pareigūnai jau apskundė teismui. O automobilio grąžinimą net neišnagrinėjus administracinės bylos pareigūnai dar žada skųsti.