Medikų šauksimės nebe numeriu 112?

telefonasLietuvos greitosios medicinos pagalbos (GMP) įstaigų asociacija kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) bei Vyriausybę, kad naikinant iki šiol esamus greitosios medicinos pagalbos iškvietimo numerius 03, 103, 033 būtų pereinama ne prie bendrojo policijai, ugniagesiams ir medikams iškviesti telefono 112, o prie telefono numerio 113. Iniciatoriai tikina, esą taip gyventojai greičiau sulauks medikų pagalbos.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad tokiais užmojais pasipiktino Bendrojo pagalbos centro (BPC) kūrėjai, bet ir kai kurie iniciatorių kolegos. Jie tikina, kad tokie ketinimai prieštarauja dabar galiojantiems teisės aktams, o už šių siūlymų slypi privataus verslo ausys.

Vilniaus GMP stoties direktorius Tadeušas Rodzas teigė, kad Bendrasis pagalbos centras tėra tarpininkas, jo darbuotojai surašo pagalbos ieškančiojo informaciją ir ją persiunčia į GMP dispečerinę, o šios darbuotojai vėl renka visą informaciją. Todėl esą pagelbėtų bendrasis numeris, tos pačios informacijos nereikėtų kartoti keletą kartų, o prašantieji greičiau sulauktų kvalifikuotos pagalbos.

Siekius įdiegti atskirą 113 telefono liniją BPC viršininkas Artūras Kedavičius pavadino bandymu grįžti į sovietinius laikus. „Visa Europa eina priešingu keliu – pagalba gyventojams kaip tik centralizuojama, kad gyventojai jos sulauktų kaip galima greičiau ir kuo efektyvesnės. Tai ne kas kita, kaip separatizmas“, – tiesiai rėžė A.Kedavičius.

Pasak jo, pagal suderintą su SAM tvarką, būna atvejų, kai BPC darbuotojai apie įvykį turi informuoti ne tik medikus, bet ir policiją, gelbėtojus, ir jie iš karto išvyksta.