Medžiagos brangsta, bet statybininkai baigia sporto kompleksą ir Turgaus aikštę

Kaip jau rašėme, prie pabaigos artėja Šilutės sporto komplekso statyba – atidarymo šventė turėtų įvykti jau šių metų rugsėjį. Tuomet bus praėję 3 metai nuo 2019-ųjų spalio 1-osios, kai Šilutėje įvyko pirmasis rajono valdžios ir būsimųjų statybininkų vadovų susitikimas. Savivaldybės vadovai statybininkams tuomet įteikė simbolinius įrankius ir linkėjo kruopštumo statant ir rengiant šį išties didžiulį – maždaug 4000 kv. metrų ploto objektą.

UAB „Žibai“ statybininkai jau baigia paskutinius apdailos darbus būsimo sporto komplekso baseine.UAB „Žibai“ statybininkai jau baigia paskutinius apdailos darbus būsimo sporto komplekso baseine.

Daugiau nei dešimtmetį čia stovėjęs nenaudojamas pastatas per tuos metus tapo moderniu sporto ir sveikatingumo kompleksu, po kurį ir kviečiame pasivaikščioti.

Valdys Šilutės sporto mokykla

Kad šilutiškiai labai laukia šių statybų pabaigos, parodė ir balandžio 1-ąją „Šilutės naujienose“ spausdintas straipsnis „Sporto kompleksas Šilutėje baigiamas statyti, šilutiškiai kviečiami į talką“. Tuomet pranešus apie organizuojamą talką pripildyti naująjį baseiną vandeniu, atvažiavo ir skambino nemažai šilutiškių, norėjusių padėti statybininkams ir bent taip paspartinti galimas maudynes…
Deja, bet šis kvietimas buvo balandžio 1-osios pokštas…

Tačiau visai nepokštavo kovo 31-ąją vykusiame rajono tarybos posėdyje dalyvavę politikai, kurie domėjosi, ar ir šis daugiafunkcis sporto centras su baseinu taip pat bus patikėtas valdyti koncesininkui? Meras V. Laurinaitis tuomet sakė, kad domėtasi sukaupta kaimyninių miestų – Palangos, Klaipėdos, Šilalės, Tauragės patirtimi ir nutarta, kad Šilutės sporto centras priklausys Sporto mokyklai. Tai neatsitiktinai, nes kaip tik besitreniruojantys sportininkai ten praleis daugiausia laiko ir užims daug patalpų.

Baseino, kavinės, SPA ir kitas paslaugas turėtų teikti specialistai. Galutinai visų paslaugų teikėjai paaiškės rugpjūčio mėnesį, o rugsėjo 1-ąją jau tikimasi surengti ir atidarymo iškilmes.
Statybininkai dirbs dar bent porą mėnesių
Šiuo metu komplekse darbuojasi subrangovu pasirinktos bendrovės „Žibai“ darbininkai. Įmonės direktorius Steponas Kazlauskas ir darbų vadovas Vitalijus Budginas, vedžiodami po baigiamą statybvietę, rodo baigiamas įrengti patalpas. Bene 1000 kv. metrų bėgimo maniežas, erdvios fitneso, kovos menų ir sunkiosios atletikos salės, kuriose galės treniruotis visų rajone kultivuojamų sporto šakų atstovai.

Jau įrengti persirengimo kambariai sportininkams, baigiama šilutiškių labai laukiamų sūkurinių vonių ir pirčių (čia bus turkiška, suomiška ir rusiška) komplekso apdaila.
Žinia, viena didžiausių naujovių Šilutėje bus baseinas, kurio ilgis 25 metrai, gylis skirtinguose galuose arti pusantro metro ir virš 1.80 m. Baseinas – 4 takų, jame telpa net 650 kub. m vandens, statybininkai tai jau patikrino prileidę į jį Šyšos upės vandens.
Tiesa, iš viso sporto komplekse vienu metu bus naudojama apie 1000 kub. m vandens, mat jo reikės ir pirtyse, ir sūkurinėje vonioje, ir vaikų baseine.
Be „Žibų“ šiuo metu čia darbuojasi ir kelios kitos įmonės, atliekančios specifinės kvalifikacijos reikalaujančius kitus darbus: UAB „Arema“ iš Vilniaus įrengia santechniką, Šilutės „Įtampa“ rengia elektros instaliaciją.

S. Kazlauskas sako, kad būta ir kai kurių projektavimo klaidų, tad statybas kuriam laikui buvo tekę ir sustabdyti. Planuojama, kad statybininkai darbus komplekse užbaigs iki liepos pradžios ir greičiausiai tą mėnesį pastato valdytojui – Šilutės sporto mokyklai – bus perduotas simbolinis raktas. Tiesa, dar mėnesį ar porą gali užtrukti baldų ir reikalingų įrengimų montavimas.
„Pamario krašte vandenų ir taip netrūksta, tai, manau, kad vasarą baseinas šilutiškiams nėra aktualu. O rudenį jie jau galės plaukioti baseine“, – šmaikštauja S. Kazlauskas.

Turgaus aikštę nušluos iki miesto gimtadienio

“Žibų“ vadovas S. Kazlauskas pasakoja, jog šiuo metu dalis įmonės darbuotojų dar rekonstruoja ir Senojo turgaus aikštę, pradėta ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos pastatų rekonstrukcija.
Statybininkai ypač skaudžiai pajuto pastarųjų mėnesių pokyčius pasaulyje ir Lietuvos santykių su kai kuriomis užsienio valstybėmis pablogėjimą. Anot direktoriaus, jau keli mėnesiai labai vėluoja, o kartais ir visai stringa medžiagų tiekimas. Lyg to dar būtų negana, kai kurios būtinos medžiagos pabrango keliais kartais.

„Štai už toną armatūros, kurią pernai pirkome už 680 eurų, šiemet mokame jau 1800 eurų. Mūsų įmonėms tai didžiuliai trukdžiai ir milžiniškai išaugę kaštai“, – sako S. Kazlauskas.
Pagrindiniai šalies statybininkų metalo tiekėjai dar prieš kelis mėnesius buvo Ukraina, Baltarusija ir Rusija, tad nieko keisto, kad dabar tiekėjams analogiškų medžiagų tenka ieškoti kitose Europos valstybėse.
Tačiau kaip ten bebuvę, direktorius patikina, kad Žemaičių Naumiesčio gimnazijos rekonstrukcija bus baigta iki Kalėdų, o Šilutės senojo turgaus aikštė „bus net nušluota“ iki miesto gimtadienio, kuris vyks gegužės pabaigoje.