Medžiotojai, pabuskit! Vilkmedžių kaime siaučia vilkai

VilkasVilkmedžių kaimo gyventoja Valentina Požereckienė šaukiasi medžiotojų pagalbos: naktį iš antradienio į trečiadienį jos avis užpuolė vilkai. Sudraskyta viena ėringa avis, vieną avį pilkšiai tikriausiai nusinešė į mišką, pakeliui palikdami tik kuokštus vilnų, o iš ėriuko ganykloje liko tik… kojytė.

V.Požereckienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad su laukiniais žvėrimis jai tenka susidurti ne taip jau retai, ypač – su lapėmis. Mat moteris sodyboje augina įvairiausių veislių vištų, nemažą pulkelį senovinės lietuviškos veislės vištinių žąsų.

Pasak Valentinos, lapės apie sodybą sukinėjasi tuntais, gelbsti tik kiemsargiai šunys, kurie budi be perstojo.

Tačiau vilkų vizito Valentina sakė nesitikėjusi. Jos avys ganėsi apie 150 metrų nuo namų. Nors V.Požereckienės gyvuliai drausti, tačiau jai avyčių labai gaila, jos buvo saugomo senojo genofondo gyvūnai – lietuviškos šiurkščiavilnės mėsinės avys.

Valentinos nuomone, medžiotojai šiandien neatlieka savo darbo, jie šaudo tik tuos gyvūnus, kuriuos jiems skanu valgyti, o plėšrūnams gaili šovinių.

Tokias nuo vilkų nukentėjusios ūkininkės prielaidas paneigė Šilutės medžiotojų ir žvejų mėgėjų draugijos pirmininkė Nijolė Endrikaitienė. Ji sakė, kad vilkų medžioklė leidžiama tik nuo spalio 15 dienos. Be to, Klaipėdos apskrityje praėjusiais metais buvo leista sumedžioti tik du vilkus.

Rajono medžiotojų vadovė patarė vilkų sudraskytų avyčių savininkei kreiptis į seniūniją ir prašyti kompensacijos už padarytą žalą.