Meilę atidavusi devyniems vaikams, šiandien ilgaamžė tą patį gauna iš jų

 Juzefa Kazlauskiene 90 mete„Linkime jums sėkmės, sveikatos ir sulaukti 95 metų, kad mes ir vėl galėtume pas jus atvažiuoti ir pasveikinti“, – lapkričio 14 dieną 90-ąjį gimtadienį atšventusiai Juknaičių seniūnijos Domaičių kaimo gyventojai Juzefai Kazlauskienei linkėjo Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Ilgai žodžių kišenėje neieškojusi senolė jam atkirto: „Mažai man linkit, norėčiau dar ir 100 metų sulaukti“.

Su gražia sukaktimi ilgaamžę pasveikinti atvyko ne tik Socialinės paramos skyriaus vedėjas, bet ir Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys, socialinio darbo organizatorė Vita Gečienė. Namuose pristatytos vazos su gėlėmis liudijo, kad senolė be galo mylima ir savo vaikų, anūkų bei proanūkių.

„Kur gyvenau, man visur buvo gerai ir žmonės buvo geri“, – apie nelengvą savo gyvenimą pasakojo senolė.

Juzefa kilusi iš Pasvalio rajono Leliškių kaimo. Keturių brolių ir penkių seserų šeimoje ji buvo vyriausia, tad tėvams padėjo ūkininkauti, teko jai ir karvę ganyti, ir avis prižiūrėti.

„Kaip gali neiti į mokyklą“, – paklausta, ar ėjo į mokyklą, atsakė senolė. Ji dar ir žemės ūkio mokyklą Vabalininke baigė, kur įgijo daugiau žinių apie gyvūnų auginimą, sužinojo, kaip juos reikia gydyti.

Ištekėjo Juzefa 22 metų. „Ką čia gali išsirinkti iš tokios daugybės vaikinų“, – šmaikštauja ji, nes veterinarijos kartu su ja mokėsi vien tik vyrukai. Ir visgi merginos širdies išrinktuoju tapo ne bendramokslis, o kalvis Jurgis, kurį sutiko pagal paskyrimą nuvykusi dirbti į Skuodo rajono Lenkimų kaimą.

Iš pradžių jauna šeima gyveno Žemaitijoje, o vėliau atsikraustė į Pamario kraštą – Kugelių kaimą.

Su vyru ilgaamžė susilaukė devynių vaikų, darbo netrūko, bet ir valgyti visiems užteko. Juzefa pamena, kad daug dirbo ir ji pati, ir vaikams užduotys būdavo paskirstytos: reikėdavo ir trobą iššluoti, ir avis prižiūrėti, ir naminius paukščius palesinti. „Kaip gyvensi be gyvulių“, – priduria ji.

Šiuo metu Juzefa gyvena sūnaus Remigijaus Kazlausko namuose Adomaičių kaime. Kartu su žmona Audrone jie turi pienininkystės ūkį, laiko daugiau kaip 20 karvių.