Meksikoje 104 karščio aukos, rekordus fiksuoja ir Didžioji Britanija

Smarkus karštis birželio 12–25 dienomis Meksikoje pražudė 104 žmones, dar niekada nuo stebėjimų pradžios nebuvo taip karšta ir Londone.

Meksikoje karščio banga pirmiausiai smogė šalies šiaurinei daliai ir sostinei Meksikui, kuriame gyvena 9 mln. žmonių. Dažniausia mirties priežastis buvo šilumos smūgis ir dehidratacija. Daugiausiai aukų – 64 – būta šiaurės rytinėje Nuevo Leono valstijoje, rekordinė 49 laipsnių temperatūra praėjusią savaitę išmatuota ir šalies šiaurės vakaruose. Paprastai temperatūra Meksikoje vasarą siekia 30–45 laipsnius.

Nauja karščio banga 127 mln. gyventojų turinčią šalį turėjo pasiekti liepos 1 d.

Dar niekada nuo orų stebėjimų pradžios taip karšta nebuvo ir Didžiojoje Britanijoje. Tai pranešė britų meteorologijos tarnyba „MetOffice“. Vidutinė temperatūra JK siekė 15,8 laipsnio, t. y., 0,9 laipsnio daugiau už ligšiolinį 14,9 laipsnio rekordą, registruotą 1976 ir 1940 metais. Orų statistika Karalystėje fiksuojama nuo 1884 m., pasak ekspertų, naujus rodiklius lemia klimato kaita.

Rekordinė vidutinė temperatūra registruota ir atskirose šalies dalyse – Anglijoje, Velse, Škotijoje ir Šiaurės Airijoje. Be to, praėjęs mėnuo buvo ir vienas saulėčiausių bei labiau nei vidutiniškai sausas. Aukščiausia praėjusį birželį temperatūra buvo 32,2 laipsnio C.

„MetOffice“ meteorologai teigia, kad vien nuo 2006 m. 8 iš 12 metų mėnesių buvo pasiekti vidutinės temperatūros rekordai.

Parengta pagal Elta inf.