Melagingus parodymus davę šilutiškiai neišsisuko nuo teistumo

gimnazistai teisme teisejia ir nusikalteliaiVasario 18 diena šešiems šilutiškiams įsimins ilgam – tądien už ikiteisminio tyrimo metu duotus melagingus parodymus įsiteisėjo šeši Šilutės rajono apylinkės teismo nuosprendžiai.

Baudžiamojon atsakomybėn buvo patraukti nukentėjusieji arba liudytojai, kurie ikiteisminio tyrimo metu sąmoningai klaidino tyrėjus ir melavo pasakodami apie įvykių aplinkybes.

Šilutės rajono apylinkės teismo nuosprendį dėl melagingų parodymų davimo teko išklausyti asmenims nuo 22 iki 46 metų amžiaus. Šiems asmenims, kurie savo veiksmais eikvojo policijos pareigūnų darbą ir atitraukė juos nuo realiai įvykdytų nusikaltimų tyrimo, skirtos piniginės baudos, laisvės apribojimas arba 5-7 mėnesių trukmės viešieji darbai, įpareigojantys neatlygintinai dirbti visuomenės labui. Paskirtos piniginės baudos siekė 18-30 MGL (nuo 2340 iki 3900) litų.

Melagingus parodymus nukentėjusieji arba liudytojai davė siekdami išvengti atsakomybės už savo atliktus veiksmus ar bandydami tariamais nusikaltimais apkaltinti kitus asmenis.

Pasitaikė ir kuriozinių situacijų. Vienas vyriškis, gėdydamasis prisipažinti, kad buvo sumuštas moters, užpuolimu apkaltino du niekuo dėtus vyriškius. O įskaudintos moteriškės keršto auka tapo sugyventinis, kurį moteris melagingai apkaltino tariamu nusikaltimu.

Policija primena, kad melagingų parodymų davimas asmeniui užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Aiškinantis tikrąsias tariamų ar įvykdytų nusikaltimų aplinkybes neracionaliai eikvojamos policijos, o tuo pačiu ir mokesčių mokėtojų lėšos bei žmogiškieji ištekliai. Pareigūnai atitraukiami nuo tiesioginių savo funkcijų vykdymo ir kitų nusikalstamų veikų tyrimo.